Euroopa võistkondlike meistrivõistluste 2. liiga võitis Eesti koondis!

Horvaatias Varaždinis toimunud 2. liiga võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused võitis Eesti koondis ja kerkis esiliigasse. Eesti kogus kahe päevaga 336,50 punkti, teiseks tuli 321 punkti teeninud Sloveenia ja kolmandaks Taani 313 punktiga.

Neljas oli Läti (306 p), viies Horvaatia (306 p) ja kuues Bulgaaria (297 p). Esiliigasse teenis koha vaid teise liiga võitja ehk Eesti, teise liiga viis viimast koondist langevad tulevaks aastaks aste madalamale.

Avapäeva järel hoidis Eesti koondis 185 punktiga liidrikohta ja ka teisel päeval suudeti teha sarnaselt hea esitus. Täna teenisid Eesti sportlased kaks alavõitu ehk tõid võistkonnale maksimaalsed 12 punkti, kui Ksenija Balta sai kaugushüppes kirja 6.52 ja Kaur Kivistik võitis 3000 m takistusjooksu ajaga 8.40,78.

Sarnaselt eilsele tuli Eestile veel mitmeid esikolmikukohti. Päeva avas Robin Nool, kes alistas teivashüppes kõrguse 5.20, mis andis kolmanda koha. Meeste vasaraheites tegi Eesti koondise eest debüüdi väliseestlane Adam Kelly, kes tuli 65.27ga samuti kolmandaks.

Martin Kupper tõi kettaheites meile teise koha eest 11 punkti, tema tulemuseks oli 63.51.

Keiso Pedriks sai 110 m tõkkejooksus ajaga 14,42 neljanda koha. Grete Udras alistas kõrgushüppes 1.77, mis andis samuti neljanda koha.

Kreete Verlin lõpetas 100 m tõkkejooksu ajaga 14,20 ja oli viies. Verlin tegi kaasa ka 200 m jooksus, kus oli isikliku rekordi väärilise ajaga 24,31 kuues. Ken-Mark Minkovski saavutas meeste 200 m distantsil tulemusega 21,36 samuti kuuenda koha. Kuuenda koha punktid tõi Eestile ka odaviskaja Gedly Tugi, kes viskas parimal katsel 49.07.

Kuulitõukes teenis Kätlin Piirimäe tulemuse 14.56 eest viienda koha. Meeste kolmikhüppes teenis Jaak Joonas Uudmäe isiklikku rekordit tähistava 15.92ga kuuenda koha.

Kelly Nevolihhin finišeeris 1500 m distantsil kaheksandana, saades kirja aja 4.25,83. Rasmus Kisel oli 800 m jooksus ajaga 1.54,17 kümnes. Kaisa Kukk lõpetas 5000 m jooksu 12. kohaga, tema ajaks oli 19.06,02. Olavi Allase teenis isikliku rekordiga 8.20,07 meeste 3000 m jooksus seitsmenda koha.

Võistluse lõpetasid 4×400 m teatejooksud, kus meie naiste nelik (Helin Meier, Annika Sakkarias, Liina Tšernov, Marielle Kleemeier, Liis Roose) said teise koha ajaga 3.40,18. Meeste teatenelik (Karl Erik Nazarov, Rivar Tipp, Jaak-Heinrich Jagor, Erik Jagor) saavutasid ajaga 3.08,95 kolmanda koha.