EMi 7. päev: Nurme sai maratonis isikliku rekordiga 9. koha, Fosti oli 17.

Tiidrek Nurme ja Roman Fosti lõpetasid Eesti jaoks Berliini EMi suurepäraste jooksudega maratonis. Nurme sai 9. koha, ajaks 2.15,16, mis on tema isiklik rekord ja Eesti kõigi aegade teine tulemus. Fosti oli 17., saades tulemuseks 2.17,57.

Mõlemad maratonijooksjad jäid oma esitusega rahule. Tiidrek Nurme sõnul tõi täna edu kannatlikkus ja aastatega tehtud töö. “Rada oli kiire, aga päike päris palav, parandasin isiklikku rekordit peaaegu kolm minutit, ma ei oleks saanud täna midagi enamat endalt küsida. Ja distantsi teine pool oli mul peaaegu minut kiirem kui esimene. Teise poole jooksin üksinda omas rütmis, kellegagi koos tööd teha ei olnud. Hommikul ütlesin iseendale, et usalda treenerit, tema ütles, millise rütmiga on vaja joosta. Mehed läksid algul eest ära, aga usaldasin treenerit. Tark jooks minu poolt, tundub, et mulle sobib see, kui jooksen teise poole kiiremini. Emotsionaalselt oli Pekingis joostud 1500 m Eesti rekord võimsam tulemus, aga töö vili on tänane jooks. Kui ma midagi olen töö viljaga võitnud, siis täna. Nüüd võib öelda, et ma olen maratonijooksja,” kommenteeris sportlane oma jooksu ning tänas taustajõude.

“See pole minu individuaalsaavutus, vaid siin on terve meeskond taga, eeskätt tahan tänada oma treenerit Harry Lembergi, kes on Eestis ja muidugi Mark Mischi, kes on treenerina esmakordselt Eesti koondise liige. Mark on andnud meile kõvasti jõudu,” lisas Nurme.

Roman Fostil jäid isiklikust rekordist puudu vaid mõned sekundid. “Seitsmendal kilomeetril oli enesetunne väga hea ja mõtlesin, kas hakata ettepoole liikuma või jääda sama tulemuse peale nagu eelmisel EMil. Läksin riski peale välja ja ise ette tööd tegema, et saada järgmisi punte kätte, sest eesmärk oli tulla kümne hulka. Mingi hetk probleemsed kohad andsid tunda ning läks raskemaks, kaotasin kontakti ühe Saksa jooksjaga. Oli kergemaid ja raskemaid hetki. 35 km peal ärkasin uuesti nii-öelda ellu, ütlesin endale, et midagi siia rajale ei tohi jätta. Oli tore püüda kinni palju suurte riikide jooksjaid. Kahju, et mõne sekundiga jäi isiklik rekord tegemata, kuid alla 2.18 sai joostud, kahetseda pole midagi, hoidsime Eesti lippu ikkagi vardas,” rääkis Fosti ning kiitis ka koondisekaaslast. “Tiidrek oli väga tubli ja jooksis väga enesekindlalt, et ta minuga kaasa ei tulnud. Ma ise mõtlesin, et huvitav, kui ta tahab top-10 sisse joosta, siis ta peaks kaasa tulema. Aga näed, tuligi kümne sekka, tark ja südi jooks tema poolt. Mul on hea meel tema koha üle,” lisas Fosti.

Koondise ameeriklasest treeneril Mark Mischil jagus kiidusõnu mõlemale mehele. “Eesti on väike riik ja teil on kaks meest EMil 20 seas, pole ju paha tulemus. Tiidrek tegi väga targa jooksu ja sai selle eest kuhjaga tasu. Mul on nii Tiidreku kui Romani üle väga hea meel. Loodan, et noored Eesti jooksjad vaatasid seda võistlust ning said lisamotivatsiooni treenimiseks,” sõnas Misch.

Euroopa meistriks krooniti belglane Koen Naert, kelle võiduajaks oli Euroopa meistrivõistluste rekordit märkiv  2.09,51. Hõbeda võitis Šveitsi esindav Tadesse Abraham ajaga 2.11,24 ning pronksi Itaalia jooksja Yassine Rachik 2.12,09ga.

Rajale läks 72 jooksjat, finišisse jõudis neist 58.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.