EM-i 5. päev | Johannes Erm on Euroopa meister!

Roomas toimuvate Euroopa meistrivõistluste viiendal päeval krooniti Johannes Erm kümnevõistluses Euroopa meistriks!

Johannes Erm võitis kümnevõistluse võimsa uue isikliku rekordiga 8764 punkti. Tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega ning maailma hooaja edetabli teise tulemusega. Oma isiklikku rekordit parandas ta 280 punktiga. Ermi järel teenis hõbemedali norrakas Sander Skotheim (8635 punkti) ning pronksmedali sai kaela prantslane Makenson Gletty (8606 punkti).

Erm alustas teist võistluspäeva läbides 110 m tõkkejooksu ajaga 14.30. Kettaheites mõõdeti ta parima katse tulemuseks 44.56 ning teivashüppes püstitas ta uue isikliku rekordi ületades kõrguse 5.20. Eelviimasele alale ehk odaviskele läks Erm vastu liidrina ning püstitas viimasel katsel uue isikliku rekordi tulemusega 62.71. Viimasel alal 1500 m jooksus sai ta kirja aja 4:24.95.

Tegemist on Eesti kergejõustikuajaloo teise kümnevõistluse Euroopa meistrivõistluste kuldmedaliga. Esimese kulla võitis Erki Nool 1998. aastal Budapestis.

Meeste 400 m tõkkejooksu finaalis saavutas Rasmus Mägi kõrge neljanda koha uue hooaja tippmargiga 48.13. Euroopa meistriks krooniti norrakas Karsten Warholm (46.98), teiseks tuli itaallane Alessandro Sibilio (47.50) ning kolmanda koha sai rootslane Carl Bengtström (47.94). Mägi jäi pronksmedalist lahutama kõigest 19 sajandikku.

4×100 m teatejooksus oli stardis Eesti naiste võistkond koosseisus Miia Ott, Ann Marii Kivikas, Kreete Verlin ja Diana Suumann. Naiskond oli tegemas head jooksu, kui kahjuks viimane teatevahetus ebaõnnestus, mistõttu märgiti Eesti võistkonna ajaks protokolli 53.37 ning 16. koht.

Kümnevõistluses rikkus Risto Lillemetsa teise päeva ebaõnnestunud 110 m tõkkejooks, kus ta jäi tulemuseta. Lillemets tuli veel ketast heitma ning sai kirja tulemuse 45.40, kuid edasisest võistlemisest ta loobus.