EM-i 4. päev | Rasmus Mägi pääses finaali, Erm on teisel kohal

Rooma Euroopa meistrivõistluste neljas võistluspäev oli eestlaste jaoks kõige tihedam, sest stardis oli kuus Eesti sportlast.

400 m tõkkejooksu poolfinaalis tegi hea jooksu Rasmus Mägi, kes püstitas uue hooaja tippmargi ajaga 48.43. Selle tulemusega võitis ta enda poolfinaali ning pääses kindlalt edasi homsesse finaali.

Naiste 200 m eeljooksus oli stardis Ann Marii Kivikas, kes sai oma tiitlivõistluste debüüdil kirja aja 23.78. See tulemus andis eeljooksude kokkuvõttes 22. koha. Poolfinaali viis viimasena aeg 23.42.

Odaviske eelvõistlusel sai Gedly Tugi 15. koha tulemusega 56.43. Lõppvõistlusele viis viimasena tulemus 57.71.

Meeste kümnevõistluses näitas häid tulemusi Johannes Erm, kes lõpetas avapäeva teisel kohal. Erm alustas võistlust uue isikliku rekordiga 100 m jooksus (10.60), kaugushüppes sai ta parima katsel kirja 7.91, kuulitõuke parimaks tulemuseks mõõdeti 14.99 ning kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.99. Avapäeva lõpetas ta alavõiduga 400 m jooksus, kus ta püstitas uue isikliku rekordi ajaga 46.81. Viie alaga on Erm kogunud 4541 punkti ning jääb võistluste liidrile Sander Skotheimile alla kõigest 25 punktiga.

Risto Lillemets hoiab avapäeva järel 17. kohta 4071 punktiga. 100 m jooksus sai ta kirja aja 11.03, kaugushüppe parima katse tulemuseks mõõdeti 7.16, kuulitõuke parim tulemus oli 14.22, kõrgushüppes ületas ta 1.99 ning 400 m jooksus sai kirja aja 49.69.

Janek Õiglane alustas võistlust ajaga 10.97 100 m jooksus. Kaugushüppes sai ta kirja tulemuse 7.34 ning kuulitõukes mõõdeti parima katse tulemuseks 14.76. Kõrgushüppes ületas Õiglane algkõrguse 1.84, kuid põlvevalu tõttu ja ette vaadates olümpiamängudele otsustas ta edasisest võistlemisest loobuda.