Eesti Staadionijooksude peaauhinna pälvisid Kelly Nevolihhin ja Olavi Allase

Tartus KEVEK-i seeriavõistlusel peetud Eesti Staadionijooksude viimasel etapil kindlustasid sarja üldesikoha Kelly Nevolihhin ja Olavi Allase, 2000 meetri etapi võitsid Liina Tšernov ja Kaur Kivistik.

Tšernov asus jooksu juhtima ja Nevolihhin püsis ligi 700 meetrit kannul. Poole distantsi läbimiseks kulus Liinal veidi rohkem kui kolm minutit. Distantsi teisel poolel tema tempo veidi rauges ja finišisse jõudis ta ajaga 6.06,18.

Tšernov rääkis, et üksi oli tempot raske lõpuni hoida. „Täna oli juba parem võistelda kui Eesti karikavõistlustel 3000 meetris. Ikka võisteldes vorm paraneb, loodan, et järgmistel etteastetel suudan rohkem pingutada ja paremaid aegu joosta,” lausus Tšernov, kes suvise võistlushooaja alguse pidi jalavigastuse tõttu edasi lükkama ja seetõttu staadionijooksude sarjas tegi kaasa vaid tänase etapi.

Nevolihhin lõpetas ajaga 6.18,15 teisena. Staadionijooksude sarjas kogus Rakvere Vike esindaja 82 punkti, mis tagas talle kindla üldesikoha.

„Staadionijooksu sarja etapid olid hästi planeeritud ja sobisid hästi minu treeningukavasse,” ütles Nevolihhin.

Augustis esindab Nevolihhin Eestit võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel 800 m ja 1500 m jooksus. „Loodan, et vorm paraneb ja suudan oma isiklikke rekordeid parandada,” lausus Kelly.

Tartu Kalevi triatleet Katrin Zaitseva lõpetas 2000 meetrit kolmandana ja sai kokkuvõttes sarjas 77 punktiga teise koha. Staadionijooksu sarja kolmas koht kuulus 72 punktiga Katrina Stepanovale Spartast.

Meeste 2000 n jooksus võttis tempotegija rolli Allase, tema tuules püsisid Mark Abner ja Kivistik. Esimene kilomeeter läbiti ajaga 2.40. Kivistik asus juhtima umbes poolteist ringi enne lõppu ja vedas edu sisse. Viimasel 400-meetrisel ringil jaksas Kaur pisut kiirendada ja Tartu kalevlane lõpetas kodustaadionil ajaga 5.18,28.

„Väga hästi sobis see võistlus, enamikes Euroopa riikides on praegu meistrivõistlused, seal häid jookse polnud, ütles Kivistik. „Eks kodus, eriti kodustaadionil on raske end võistlemiseks häälestada, siia tulen ikka treenima. Tänane jahe ilm polnud kõige sobivam, keha oli juba soojaga harjunud.

Allase sai ajaga 5.25,93 teise koha ja kindlustas 80  punktiga sarja üldvõidu. 2000 meetrit lõpetas ajaga 5.29,32 kolmandana Abner. Sarja kokkuvõttes järgnesid Allasele Karl-Sander Kljuzin (Tartu Ülikooli ASK) 76 ja Abner 71 punktiga.

U20 vanuseklassis said sarja üldvõidu Kalev Hõlpus (Rapla Jooksuklubi) ja Elis Lillmets (Rakvere KJK Vike).

Staadionijooksu sarja paremate autasustamine leiab aset Eesti meistrivõistlustel.

Eriauhinna (300 eurot) teenisid nii nais- kui ka meesjooksja, kelle võidutulemus andis rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) punktitabeli järgi kõige enam punkte. Selles arvestuses olid parimad 1000 meetrit võitnud Nevolihhin (1023 p) ja Kivistik (1002 p).

6. Katrina Stepanova (Sparta) 6.37,81

7. Minna Kuslap (Jooksupartner) 6.38,27