Eesti noorte karikavõistluste edukaim klubi oli Audentese SK

Henri Sai (paremal) ja Ken-Mark Minkovski. Foto: Marko Mumm/EKJL

Pühapäeval Kadrioru staadionil toimunud Eesti noorte karikavõistlustel oli edukaim klubi Audentese SK, olles parim nii neidude kui noormeeste arvestuses.

Noormeeste klubide arvestuses kogus Audentese SK 160 punkti, järgnesid Rakvere KJK Vike 124 ning SK Fortis 106 punktiga. Neidude arvestuses teenis Audentes 155 punkti, teiseks tuli 148 punktiga Tartu SS Kalev ja kolmandaks 144 punkti kogunud TÜ/ASK.

Põnevaid duelle peeti sprindidistantsidel, kus nii 100 kui 200 m võidud läksid samadele sportlastele. Noormeeste 100 m jooksus alistas Henri Sai (SK Altius) Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), Saia võiduaeg oli 10,59, Minkovski läbis staadionisirge 10,63-ga. Nii Sai kui Minkovski täitsid sellega U20 Euroopa meistrivõistluste normi. Kolmas oli Robin Sapar (KJK Vike) ajaga 11,00. Neidude samal distantsil võidutses Marit Kutman (TÜ/ASK) ajaga 12,02, teiseks tuli Liisa-Maria Truupõld (Tartu SS Kalev) 12,21ga ja kolmas oli Karoli Käärt (Audentese SK) tulemusega 12,22.

Noormeeste 200 m jooksus võidutses samuti Sai, saades kirja aja 21,34. Minkovski oli teine 21,42ga ja kolmandaks jooksis end Sander Valt (Audentese SK) 22,84ga. Ka sel distantsil täitsid Sai ja Minkovski U20 EMi normi. Neidude 200 m oli taas kiireim Kutman, läbides distantsi 24,61ga. Teiseks tuli Ann Marii Kivikas (SK Altius) ajaga 25,03ga ja kolmandaks Carina-Renne Valdek (Audentese SK) 25,40ga.

Heitealadel säras Kevin Sakson (Haapsalu KJK), kes võitis nii kettaheite kui kuulitõuke korralike tulemustega. Kuulitõukes sai Sakson kirja 18.34, kettaheites oli tema võidutulemuseks 58.33, mis tähendab samuti U20 EMi pileti teenimist. Kuulitõukes oli Saksonil juba varasemast norm täidetud.

Lilian Turban (SK Elite Sport) võidutses neidude kõrgushüppes korralikust klassist tulemusega 1.76. Neidude kaugushüppes triumfeeris 6.09ga Kärt Õunapuu (KJK Saare), jättes enda selja taha 5.96 hüpanud Liisa-Maria Lusti (Audentese SK).

Lukas Lessel (SK Elite Sport) sai noormeeste 400 m tõkkejooksus kirja tulemuse 53,44, mis on samuti U20 EMi norm.

Vaata kõiki tulemusi!

Karikavõistlustel võistlesid U16, U18 ja U20 vanuseklassi sportlased ühes arvestuses, kasutati U20 vanuseklassi vahendeid.