Eesti mitmevõistluse MV võitsid Klaup ja Tšernjavski

Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel võitsid Taavi Tšernjavski ja Mari Klaup

Reedest kuni pühapäevani Rakvere staadionil toimunud Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel selgusid 7-võistluse ja 10-võistluse Eesti meistrid absoluutarvestuses ja vanuseklassides.

Naistest võitis Mari Klaup (TÜ ASK), kes kogus isiklikku rekordit ning EM-normatiivi (5900 punkti) ületava summa 6023 punkti. Klaubi varasem rekord 6002 punkti pärines 2013. aastast. Teise koha sai Margot Meri (SK Maret Sport) 4882 punktiga ja kolmas oli Karmen Veereme (TÜ ASK), kes sai kokku 4611 punkti.

Meeste arvestuses võitis Taavi Tšernjavski (SK Elite sport), kes kogus 7568 punkti. Tšernjavski esimene 10-võistluse Eesti meistritiitel ei tulnud kergelt kuna tõhusat konkurentsi pakkus Ramo Kask (SK Leksi 44), kes püstitas uue isikliku rekordi 7556 punkti ning teenis juba oma kolmanda järjestikuse meistrivõistluste hõbemedali. Kolmanda koha sai samuti isikliku rekordiga 7405 punkti Juhan Kilumets (SK Leksi 44).

Meesjuunioridest võitis Risto Lillemets (KJK Saare) 6902 punktiga. A-klassi noormeeste arvestuses teenis esikoha Sander Moldau (KJK Vike) 7049 punktiga ning B-klassi 10-võistluse võitis Egert Sekk (Audentese SK) 5727 punktiga.

A-klassi neidude parim oli Margit Kalk (Tartu SS Kalev) 5229 punktiga, vaid kümne punktiga jäi Kalgile alla Pärl Eelma (Audentese SK). B-klassi tüdrukute arvestuses võitis Marilis Remmel (KJK Saare) 4693 punktiga.