Eesti meistrivõistluste avapäeva parima tulemuse eest hoolitses Rasmus Mägi

107. Eesti meistrivõistluste avapäeval pakkusid publikule erilist põnevust jooksualad, kus näidati mitmeid häid tulemusi. Avapäeva käigus püstitati üks uus Eesti noorterekord.

Meeste 400 m jooksus tuli Eesti meistriks Rasmus Mägi (TÜASK), kelle võiduaeg oli 45.51. Teisena lõpetas Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 47.78 ning kolmas oli Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 48.78.

Naiste 400 m jooksu kiireim oli Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) uue isikliku rekordiga 54.08. Hõbemedali teenis Liis Roose (TÜASK) ajaga 54.43 ning pronksmedali sai kaela Marielle Kleemeier (Audentese SK) ajaga 54.98.

Naiste 100 m tõkkesprindi põnevas finaalis tuli võitjaks Diana Suumann (TÜASK), kes sai lubatust tugevama taganttuule toel (+2,6 m/s) kirja aja 13.04. Teiseks tuli Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 13.14 ning kolmandana lõpetas Anna Maria Millend (TSA) ajaga 13.35.

Meeste 110 m tõkkejooksu Eesti meistriks krooniti Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 13.87. Teise koha sai Johannes Treiel (KJK Saare) ajaga 14.22 ning kolmas oli Franz Krull (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 14.71.

Naiste 100 m jooksu Eesti meistriks krooniti uue isikliku rekordiga 11.48 Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Teiseks tuli Miia Ott (Rae Kergejõustik) ajaga 11.63 ning kolmanda koha sai Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 11.70.

Meeste 100 m finaalis parandas Karl Erik Nazarov (TSA) oma hooaja tippmarki ning tuli Eesti meistriks ajaga 10.31. Hõbemedali sai kaela Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 10.52 ning kolmas oli Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) ajaga 10.63.

Naiste 1500 m jooksu võitis Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 4:24.96. Teisena finišeerinud Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius) püstitas uue U18 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 4:26.67. Kolmas oli Triin Virve (TÜASK) ajaga 4:46.71.

Meeste 1500 m jooksu kiireim oli Deniss Šalkauskas (Sparta SS) ajaga 3:49.11, kes edestas tasavägises heitluses Kalev Hõlpust (Rapla JK, aeg 3:49.23). Kolmanda koha sai Deniss Salmijanov (Tartu SS Kalev) ajaga 3:53.77.

Naiste kettaheite võitis Berit Saar (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 49.56. Teise koha sai Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 45.30 ning kolmas oli Monica Vainola (Nõmme KJK) tulemusega 44.02.

Meeste 3000 m takistusjooksu võitjaks tuli Taavi Kilki (Rakvere KJK ViKe) ajaga 9:39.28. Talle järgnesid Rainer Kravets (UP Sport) ajaga 9:45.04 ja Ats Sõnajalg (Sparta SS) ajaga 10:03.61.

Naiste 3000 m takistusjooksu kiireim oli Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) ajaga 10:52.72. Teise koha sai Tuuli Tomingas (VAK Staier) ajaga 11:04.00 ning kolmas oli Berit Guzas (Nõmme KJK) ajaga 11:11.61.

Meeste vasaraheite võitis Adam Kelly (TSA) tulemusega 71.95. Teise koha sai Manfred Männamaa (TSA) tulemusega 62.30 ning kolmas oli Alar Reiljan (Nõmme KJK) tulemusega 61.26.

Naiste vasaraheites krooniti Eesti meistriks Kati Ojaloo (Viljandi KJS Sakala), kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 63.89. Teise koha sai Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) tulemusega 63.35 ning kolmanda koha sai Annika Emily Kelly (TÜASK) tulemusega 56.23.

Meeste kolmikhüppes tuli Eesti meistriks Viktor Morozov (KJK Atleetika) tulemusega 16.22. Teiseks tuli Andreas Hantson (VAK Staier) tulemusega 14.56 ning kolmas oli Igor Andrejev (TSA) tulemusega 14.34.

Naiste kolmikhüppe võitjaks tuli Aet Laurik (KJK TIPP) tulemusega 13.32. Hõbemedali sai kaela Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 13.25 ning pronksmedali sai Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) tulemusega 12.79.

Meeste teivashüppes krooniti Eesti meistriks Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport), kes ületas kõrguse 5.15. Teise koha sai Andreas Trumm (TÜASK) tulemusega 5.00 ning kolmanda koha sai Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) tulemusega 4.70.

Meeste odaviske võitis Kunnar Erich Viisel (Tallinna SS Kalev), kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 69.57. Teine oli Tristan Aik Sild (Treeningpartner) tulemusega 62.16 ning kolmas oli Marti Pastak (Tartu SS Kalev) tulemusega 60.60.

Naiste odaviske võitjaks tuli Mirell Luik (TSA), kes edestas ühe sentimeetriga teiseks tulnud Gedly Tugi (Audentese SK), tulemused vastavalt 53.16. ja 53.15. Kolmanda koha sai Johanna Elisabeth Ader (Audentese SK) tulemusega 48.99.

Naiste seitsmevõistluse avapäeva lõpetas liidrina Pippi Lotta Enok (KJK Visa), kes on nelja alaga kogunud 3423 punkti. 100 m tõkkejooksus püstitas ta uue isikliku rekordi ajaga 13.77, kõrgushüppes läks kirja tulemus 1.66, kuulitõukes püstitas ta isikliku rekordi 12.38 ning päeva lõpetas ajaga 24.64 200 m jooksus. Seitsmevõistluses hoiab teist kohta Katre Sofia Palm (TSA) 3312 punktiga ning kolmandal kohal on Pärl Eelma (TSA) 3076 punktiga.

Meeste kümnevõistluses hoiab avapäeva järel liidrikohta Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev) 4194 punktiga ning edestab oma rekordgraafikut 107 punktiga. Ta jooksis 100 m ajaga 10.93, hüppas kaugust 7.12, tõukas kuuli täpselt 16 meetrit, ületas kõrgushüppes 2 meetrit ning läbis 400 m ajaga 49.83. Teisel kohal on peale viite ala Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) 4058 punktiga ning kolmas on Risto Lillemets (KJK Saare) 4052 punktiga.