Eesti meistrivõistluste avapäev: Nõu, Hausenberg ja Võro jooksid end rekorditega kullale

17.-18. veebruaril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvatel EV100 Eesti täiskasvanute meistrivõistluste avapäeval jagati välja 12 medalikomplekti.

Võistluspäev lõppes naiste ja meeste 60 meetri sprindiga, kus mõlemad meistrikullad võideti isiklike rekorditega. Naiste kuld läks Õilme Võrole (Võru KJK Lõunalõvi), kes jooksis isikliku rekordi 7,46. Marje Nurk (Individuaalvõistleja) oli teine ajaga 7,52 (isiklik rekord) ning Maarja Kalev (TÜ/ASK) kolmas 7,54ga.

Meeste samal distantsil võidutses mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kellele tõi esikoha samuti isiklik rekord 6,89. Hõbe kuulub Kaspar Mesilale (Audentese SK) ja pronks Richard Pulstile (Audentese SK). Mesila ja Pulst said mõlemad ajaks 6,92, ent fotofiniš andis hõbeda Mesilale.

Põnev duell peeti maha meeste 400 meetri jooksus, kus esikoha nimel heitlesid Tony Nõu (Audentese SK) ning Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev). Isiklikku siserekordit tähistava ajaga 47,32 võitis meistrikulla 19-aastane Nõu, hiljuti vigastusest välja tulnud Jagor jooksis end teiseks (aeg 48,01) ja kolmas oli tulemusega 49,08 Erik Jagor (Audentese SK).

Kuulitõukes läksid meistrikullad õele-vennale Kätlin ja Kert Piirimäele (mõlemad Koigi KJK). Kätlin Piirimäe sai naistest esikoha 16.00ga, Kert Piirimäe teenis meeste arvestuses kuldmedali tulemusega 17.53.

Meeste teivashüppe võitis Robin Nool (SK Elite Sport), kes ületas kõrguse 5.20. Isiklikku rekordit parandas hõbedale tulnud Eerik Haamer (TÜ/ASK), kes sai kirja 4.90. Pronksi võttis Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) 4.80ga.

Naiste kõrgushüppes sai Grete Udras (Audentese SK) kuldmedali kaela 1.82 ületamise eest. Naiste kolmikhüppes triumfeeris 13.25ga Tähti Alver (Nõmme KJK), meeste kolmikhüppes kindlustas Igor Syunin (TÜ/ASK) tiitli 15.60ga. Meeste 1500 meetri jooksu võitis Andi Noot (Tartu SS Kalev) 3.48,51ga, naiste sama ala kuld kuulub Kelly Nevolihhinile (KJK Vike) tulemusega 4.55,53. Naiste 400 meetri jooksu võitis Liis Roose (TÜ/ASK) 55,20ga (isiklik rekord).

Kõiki tulemusi näeb SIIT.

Pühapäeval tuleb oma põhialal kaugushüppes starti ka sise-MMiks valmistuv Ksenija Balta. Eesti meistrivõistluste teine päev algab kell 11.00 naiste 3000 meetri käimisega, kus stardis ka äsja Eesti rekordeid uuendanud Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe). Võistlustest näeb ka Delfi vahendusel otsepilti.

Kõikide vanuseklasside esikolmikud saavad kaela EV100 erikujundusega medalid, sest  EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.