Eesti meistrivõistluste 2. päev | Mägi parandas hooaja tippmarki, Müllalt võistluste rekord

107. Eesti meistrivõistluste teisel päeval parandas Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksus oma hooaja tippmarki. Marleen Mülla püstitas teivashüppes uue Eesti meistrivõistluste rekordi.

Rasmus Mägi (TÜASK) püstitas 400 m tõkkejooksus uue hooaja tippmargi tulles Eesti meistriks ajaga 48.09. Teise koha sai Sten Ander Sepp (TSA) ajaga 52.86 ning kolmandaks tuli Henri Ilves (Pärnu Kalevi KJK) ajaga 54.30.

Naiste 400 m tõkkejooksu kiireim oli Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) ajaga 58.52. Talle järgnesid Mia Lisett Meringo (Rae Kergejõustik) ajaga 1:00.85 ja Mia Mireia Uusorg (TSA) ajaga 1:01.55.

Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe) tuli teivashüppe Eesti meistriks uue võistluste rekordiga 4.35. Teiseks tuli isikliku rekordi 4.20 püstitanud 16-aastane Allika Inkeri Moser (SK Elite Sport) ning kolmanda koha teenis Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 4.10.

Kümnevõistluse Eesti meistriks krooniti Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev) uue isikliku rekordiga 8026 punkti. Hõbemedali sai kaela Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) 7553 punktiga ning pronksmedali teenis Henri Loose (Tartu SS Kalev) 7258 punktiga.

Rooslehe üksikalade tulemused: 10.93 / 7.12 / 16.00 / 2.00 / 49.83 / 14.83 / 47.59 / 4.64 / 57.13 / 4:45.74

Seitsmevõistluse Eesti meistritiitli teenis Pippi Lotta Enok (KJK Visa), kes kogus 6057 punkti. Teiseks tuli Emma Kathrina Hein (Haapsalu KJK) 5502 punktiga ning kolmanda koha sai Katre Sofia Palm (TSA) 5424 punktiga.

Enoki üksikalade tulemused: 13.77 / 1.66 / 12.38 / 24.64 / 6.18 / 49.48 / 2:15.98

Naiste kõrgushüppe Eesti meistriks krooniti Elisabeth Pihela (TÜASK), kes ületas kõrguse 1.85. Teise koha sai Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev) tulemusega 1.82 ning kolmanda koha sai Mirtel Klaar (SK Raesport) tulemusega 1.70.

Meeste kõrgushüppe parim oli Hendrik Lillemets (KJK Saare) tulemusega 2.10. Teise koha sai Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev) ning kolmanda koha Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes mõlemad ületasid kõrguse 2 meetrit.

Naiste 200 m jooksus tegi kuldse duubli Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes võitis eilsele 100 m kullale lisaks ka 200 m kuldmedali ajaga 23.64. Hõbedale jooksis end Kätriin Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 24.11 ning pronksmedali sai kaela Liis Roose (TÜASK) ajaga 24.66.

Meeste 200 m sprindi kiireim oli Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 21.42. Teiseks tuli Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 21.67 ning kolmas oli Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 21.80.

Meeste 5000 m jooksu võitis Tiidrek Nurme (TÜASK) ajaga 14:10.43. Teisena finišeeris Leonid Latsepov (Sparta SS) ajaga 14:12.75 ning kolmanda koha sai Karel Hussar (SK WellRun) ajaga 14:17.61.

Naiste 5000 m jooksus tuli Eesti meistriks Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 16:18.05. Talle järgnesid Liis-Grete Arro (SK WellRun) ajaga 16:40.01 ja Johanna Ardel (individuaalvõistleja) ajaga 17:28.39.

Naiste kaugushüppe kuldmedali võitis Liisa-Maria Lusti (TÜASK) tulemusega 6.25. Hõbemedali sai kaela Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 6.22 ning pronksmedali teenis Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 6.09.

Meeste kaugushüppe parim oli Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) tulemusega 7.35. Teise koha sai Henrik Kutberg (TÜASK) tulemusega 7.31 ja kolmas oli Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK) tulemusega 7.26.

Meeste kuulitõuke võitis Jander Heil (Viljandi KJS Sakala), kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 19.16. Teiseks tuli Kevin Sakson (Audentese SK) tulemusega 18.05 ning kolmas oli Andri Matrov (Audentese SK) tulemusega 16.74.

Naiste kuulitõuke Eesti meistriks krooniti Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 15.07. Teise koha sai Berit Saar (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 14.09 ning kolmanda koha sai Monica Vainola (Nõmme KJK) tulemusega 14.08.

Meeste 800 m jooksu kiireim oli Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 1:48.33. Talle järgnesid Rasmus Kisel (TSA) ajaga 1:49.73 ja Enari Tõnström (TÜASK) ajaga 1:53.17.

Naiste 800 m jooksu võitis Marielle Kleemeier (Audentese SK) ajaga 2:12.96. Teiseks tuli Marleen Koll (Sparta SS) ajaga 2:13.88 ning kolmanda koha sai Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius) ajaga 2:13.90.

Meeste kettaheite meistritiitli võitis Priidu Niit (Audentese SK) tulemusega 55.72. Hõbemedali sai kaela Kevin Sakson (Audentese SK) tulemusega 53.64 ja pronksmedali teenis Gevin Genro Paas (Tallinna SS Kalev) tulemusega 50.11.

Meeste 10 000 m käimises krooniti Eesti meistriks Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi), kes läbis distantsi ajaga 48:26.72. Talle järgnesid Kirill Jegorov (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 56:38.76 ja Aleksei Tereštšenkov (EKVA) ajaga 57:02.54.

Naiste 10 000 m käimise võitis Arina Bugrova (individuaalvõistleja) ajaga 1:01.49,99 ning teise koha sai Marta Handina (KJK Atleetika) ajaga 1:05.56,06.