Eesti meistriks maratonis krooniti Raido Mitt ja Marion Tibar

Tallinna maratoni nädalavahetuse raames selgitati traditsiooniliselt ka Eesti meistrid maratonis. Meestest võitis ajaga 2:26.52 tiitli Raido Mitt (Individuaalsportlane), naistest triumfeeris Marion Tibar (Individuaalsportlane), kes sai ajaks 2:50.08.

Raido Mitti järel teenis tulemusega 2:27.11 meeste arvestuses Eesti meistrivõistluste hõbemedali Raivo Alla (Individuaalsportlane). Pronks kuulub Rauno Jallaile (Võru KJK Lõunalõvi), kelle ajaks oli 2:30.19.

Meeste esikolmik: Raido Mitt, Raivo Alla ja Rauno Jallai. Foto: EKJL

Naistest pälvis ajaga 2:57.56 hõbedase autasu Anu Piiroja (Sparta SS), pronksmedal riputati kaela Laura Maasikule (Nõmme KJK; aeg 3:05.13).

Naiste esikolmik: Marion Tibar, Anu Piiroja, Laura Maasik ja võitja treener Raido Mitt. Foto: EKJL

Tallinna maratoni üldvõidud läksid Keeniasse. Meestest tuli ajaga 2:12.42 võitjaks Josphat Leting, Mitt sai üldarvestuses seitsmenda koha. Naistest oli 2:32.16ga kiireim Pamela Rotich, Tibar oli üldarvestuses viies.

Tallinna maratoni poolmaratonis võidutses tulemusega 1:00,29 Evans Cheruiyot Keeniast, Roman Fosti (Sparta SS) sai parima Eesti jooksjana ajaga 1:04.53 neljanda koha. Keeniasse läks ka naiste poolmaratoni võit, kus oli ajaga 1:10.19 kiireim Janet Ruguru Gichumbi. Jekaterina Patjuk (TÜ/ASK) oli 1:18.58ga kiireim Eesti sportlane.