Eesti meistrid maratonijooksus on Evelin Talts ja Ilja Nikolajev

14. septembril selgusid SEB Tallinna Maratoni raames ka Eesti meistrid maratonijooksus. Eesti meistriteks krooniti Ilja Nikolajev ja Evelin Talts.

SEB Tallinna Maratoni võitnud Tesfaye Dadi Beyene (2:17.29) järel finišeerus teisena Eesti meistri tiitli võitnud Ilja Nikolajev (SK Jooksupartner), kelle ajaks jäi 2:21:34. Suurima üllatuse pakkus aga noor jooksja Heinar Vaine (VAK Staier), kes ajaga 2:23.36 tuli Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbedale. Eesti meistrivõistluste kolmandaks tuli ajaga 2:24.02 Sergei Tšerepannikov (Stamina SK), kes lõpetas üldarvestuses maratoni neljandana.

Eesti meistrivõistluste medalid jagati välja ka noorsoo (kuni 23-aastaste) arvestuses. Noorsooklassi Eesti meistriks tuli meeste arvestuses Heinar Vaine (VAK Staier) ajaga 2:23.36 ja hõbeda võitis Arvi Anton (individuaalvõistleja) ajaga 2:56.28. Naiste arvestuses võitis noorsooklassis Eesti meistri tiitli Kaidi Käämer (TÜ ASK) ajaga 4:01.35 ja hõbeda Aveli Vellerind (Ultrajooksuklubi) ajaga 5:11.11.

Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Evelin Talts (Stamina SK), kes läbis distantsi ajaga 2:56.26 ning võitis ka Eesti meistritiitli. Talts jäi üldarvestuseks 49. Teiseks tuli Anu Teppo (Sparta SS), kes jooksis maratoni ajaga 2:58.58 ja kolmandaks Kaisa Kukk (Sparta SS), kelle ajaks jäi 2:59.10. Teppo ja Kuke üldarvestuse kohad on vastavalt 61. ja 64.

Poolmaratoni distantsil lõpetas Roman Fosti (Stamina SK) ajaga 1:06.15 parima eestlasena neljandana. 10 km distantsil võidutses juba kuuendat korda Tiidrek Nurme (TÜ ASK), ajaks 29.47. Naistest oli parim Lily Luik (TÜ ASK), kelle 10km võidutulemus oli 36.24.