Eesti meeskond Castellonis viies

Nädalavahetusel, 16. ja 17. märtsil Hispaanias Castellonis peetud heitealade talvistel Euroopa karikavõistlustel lõpetas Eesti meeskond 4043 punkti ning 5. kohaga.

Meeskonna parima tulemuse saavutas odaviskes Risto Mätas, kellele tõi 79.10 pikkune odakaar kolmanda koha. Kettaheites sai Martin Kupper tulemusega 60.64 kaheksanda koha, Raigo Toompuu tõukas oma parimal katsel kuuli 18.20. Vasaraheites võistles Eesti meeskonna ridades Martin Lehemets, kelle tulemuseks jäi 60.63.
Individuaalselt võistelnud Priidu Niit sai kettaheites tulemuseks 56.58.

Võistkonna juht heitealade alarühma vastutav treener Ants Kiisa ütles pärast võistlust, et võistlus läks üldiselt hästi, kuid esimesel päeval võistelnud sportlased olid pehmed ning tehniliselt laiali. “Head tulemused tegid esimesel päeval Martin Kupper ja Priidu Niit, kuid nemad saabusid võistlustele 200 km kauguselt treeninglaagrist. Teisel päeval võistelnud sportlased olid aga juba heas minekus! Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõik meie koondislased andsid endast 100% ning tundub, et treeningettevalmistus on igati korda läinud,” lisas Kiisa.

Meeste arvestuses võitis Saksamaa (4435 punkti) võistkond, teine oli Venemaa (4214), kolmas Ukraina (4193) ning Eesti meeskonna ees neljas Hispaania (4163). Eesti meekond edestas 4020 punktiga kuuendaks jäänud Itaalia võistkonda.

Naiste U23 arvestuses sai Eesti naiskond 3402 punktiga kuuenda koha. Linda Treiel tõukas kuuli 14.16 ning viskas oda 49.38. Kätlin Tõllasson sai kettaheites tulemuseks 50.15 ning Ksenja Safonova vasaraheites 53.39.

Naiste U23 arvestuses oli parim Ukraina naiskond 3840 punktiga, teine Prantsusmaa (3814), kolmas Venemaa (3664), neljas Itaalia (3570) ning viies Rumeenia (3409).

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.