Eesti koondise teekond Euroopa mängudel lõppes veerandfinaalis

Minskis peetavatel Euroopa mängudel toimunud uudse kergejõustikuformaadi Dynamic New Athletics´i (DNA) võistlus lõppes Eesti koondise jaoks veerandfinaalis.

Alagrupiturniiril sai Eesti 34 punktiga 2. grupis kuuenda koha ja jätkas poolfinaalikoha püüdmist kolmandas veerandfinaalis koos Rumeenia, Sloveenia, Leedu, Türgi ja Hispaaniaga. Seal saadi viies koht 42 punktiga. Poolfinaali pääsesid Hispaania ja Türgi.

Eesti koondise parimateks tulemusteks olid veerandfinaalis Kreete Verlini teine koht 100 m tõkkejooksus (tulemuseks 13,71), Karl Lumi kõrgushüppes saadud kolmas koht (2.12) ja Mirell Luige kolmas koht odaviskes (53.81). Eesti 4×400 m segateatejooksunelik (Liis Roose, Jaak-Heinrich Jagor, Marek Niit, Helin Meier) uuendas ajaga 3.24,11 Eesti rekordit.

Eesti koondise tulemused veerand finaalis alade toimumise järjekorras:

1. Meeste 100 m jooksus sai Tony Nõu kirja aja 10,97, mis andis kuuenda koha ja 2 punkti.
  2. Naiste kaugushüppes esindas Eestit täna Merilyn Uudmäe, kes sai 5.75ga kuuenda koha (2 punkti).
  3. Naiste 100 m jooksu lõpetas Maarja Kalev ajaga 12,27, mis andis kuuenda koha ja 2 punkti.
  4. Mirell Luik sai naiste odaviskes tulemusega 53.81 kolmanda koha ja teenis 8 punkti.
  5. 4×400 m segateatejooksus sai Eesti nelik (Liis Roose, Jaak-Heinrich Jagor, Marek Niit, Helin Meier) ajaga 3.24,11 neljanda koha (6 punkti).
  6. Meeste 110 m tõkkejooksus sai Johannes Treiel ajaga 14,68 viienda koha (4 punkti).
  7. Karl Lumi sai kõrgushüppes kirja 2.12ga kolmanda koha, tuues Eestile 8 punkti.
  8. Naiste 100 m tõkkejooksus oli Kreete Verlin ajaga 13,71 teine ning panustas võistkonda 10 punkti.
  9. Jälitusteatejooksus sai Eesti nelik (Tony Nõu, Rasmus Kisel, Annika Sakkarias, Kelly Nevolihhin) kirja aja 4.36,07, mis andis viienda koha ja 4 punkti.

DNA-s peetakse võistkondlik võistlus turniirisüsteemis, ühes matšis võisteldakse kahe tunni jooksul üheksal alal. Punkte saab igas matšis maksimaalselt 12 (võitja), iga järgmine koht teenib kaks punkti vähem.