Eesti koondis võitis U18 vanuseklassi Balti meistrivõistlused

Neljapäeval, 11. juulil Tartus toimunud U18 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis. Võistlustel sündis ka üks uus Eesti noorterekord.

Eesti koondis tuli võitjaks 295 punktiga, teise koha sai Läti koondis 275 punktiga ning kolmas oli Leedu 217 punktiga.

Poiste teivashüppes tuli Balti meistriks Henri Apri, kes püstitas uue U18 vanuseklassi Eesti rekordi tulemusega 5.16. Varasem rekord kuulus tulemusega 5.15 Eerik Haameri nimele ning oli püstitatud 2018. aastal.

Tristan Konso võitis kuldmedalid 110 m tõkkejooksus ajaga 13.99 ja kaugushüppes tulemusega 7.17.

Tüdrukute 100 m tõkkejooksu kiireim oli Pia Lauren Matsalu ajaga 14.16.

Tüdrukute 800 m jooksus krooniti Balti meistriks Naomi Toomenurm, kes läbis distantsi ajaga 2:12.48.

Madleen Veberson tuli vasaraheites Balti meistriks tulemusega 55.97.

Poiste 3000 m jooksu kiireim oli Remi Edur, kelle võiduaeg oli 9:16.92.

Odaviske kuldemedalid võitsid Aleksander Ojasaar tulemusega 61.51 ja Annika Põlluaas tulemusega 48.00.

Tüdrukute kuulitõuke parim oli Kristella Tiri tulemusega 14.57.

Tüdrukute teivashüppe võitis Allika Inkeri Moser, kes ületas kõrguse 4.00.

Poiste kõrgushüppe Balti meistriks krooniti Kaspar Palmsaar tulemusega 1.95.

Kettaheites tulid Balti meistriteks Katarina Verst tulemusega 38.28 ja Sten Erik Iir tulemusega 49.87.

Eesti teatevõistkonnad võitsid kõik kavas olnud kolm teatejooksu. Tüdrukute 4×100 m teatejooksu võit tuli ajaga 47.29 ning võistkonda kuulusid Johanna Lokotar, Mia Mireia Uusorg, Pia Lauren Matsalu ja Marleen Ritari. Poiste 4×100 m teatejooksu võidu tõi aeg 41.99 ning võistkond jooksis koosseisus Ron Sebastian Puistee, Rasmus Jaanson, Tristan Konso ja Dmitri Petrogradov. 4×400 m segateatejooksu võitis Eesti võistkond ajaga 3:41.07 ning võistkonda kuulusid Hedi Andre, Ron Sebastian Puiestee, Paula Pällin ja Ervin Markus Raudsepp.