Eesti hoiab võistkondliku EMi 2. liigas avapäeva järel esikohta

Horvaatias Varaždinis algasid täna võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused 2. liigale, kus Eesti koondis hoiab avapäeva järel 185 punktiga liidrikohta. Sündis ka üks rahvusrekord, kui naiste 4×100 m jooksu teatenelik (Õilme Võro, Kreete Verlin, Karoli Käärt ja Ksenija Balta) jooksis Eesti rekordiks 44,71.

Esimese päeva järel on Eesti koondise järel teisel kohal 179 punkti kogunud Sloveenia, kolmas 165 punktiga Läti. Järgnevad Iisrael (161,50 p), Taani (161 p) ja Horvaatia (149 p). Iga ala esikoht annab 12 punkti, teine koht 11 punkti, kolmas koht 10 punkti jne. Esiliigasse tõuseb järgmiseks aastaks vaid 2. liiga võitja.

4×100 m teatenaiskond sai Eesti rekordit märkiva ajaga 44,71 teise koha. Esikohti tuli Eestile üks, kui Magnus Kirt triumfeeris odaviskes 81.47ga.

Teise koha väärilised 11 punkti said lisaks teatenelikule kirja veel mitmed meie koondislased. Karl Lumi ületas kõrgushüppes Eesti hooaja tippmarki tähistavad 2.21, 400 m tõkkejooksus tuli Jaak-Heinrich Jagor teiseks ajaga 49,92, 5000 m jooksu lõpetas samuti teisena Tiidrek Nurme (aeg 14.28,53). Meeste 4×100 m jooksu teatenelik (Hans-Christian Hausenberg, Karl Erik Nazarov, Ken-Mark Minkovski ja Henri Sai) sai kirja aja 40,05, mis andis samuti teise koha. Kätlin Tõllasson tõi võistkonnale teise koha punktid kettaheites, kus sai kirja 55.73.

Kolmandaid kohti tuli Eestisse viis. Kuulitõukaja Kristo Galeta sai parimal katsel kirja 19.57, Kaur Kivistik läbis 3000 m ajaga 3.55,35, Liina Tšernov jooksis 3000 m ajaga 9.22,17, Hans-Christian Hausenberg tuli kaugushüppes kolmandaks tulemusega 7.50 ja Merilyn Uudmäe oli kolmikhüppes kolmas 13.56ga.

Anna Maria Orel oli vasaraheites 63.56ga neljas, Marleen Mülla ületas teivashüppes 3.85 ja oli viies, 400 m tõkkejooksus sai Liis Roose ajaga 59,86 samuti viienda koha. 3000 m takistusjooksus oli Johanna Ardel 11.21,70ga kuues. Meeste 400 m jooksus teenis Rivar Tipp isiklikku rekordit tähistava tulemusega 47,61 7. koha, naiste 400 m jooksu lõpetas Helin Meier samuti seitsmendana (aeg 55,52). 800 m distantsil oli Kelly Nevolihhin samuti 7. (aeg 2.08,79). Meeste 100 m jooksus tuli Henri Sai ajaga 10,95 kaheksandaks, naiste samal distantsil oli Karoli Käärt ajaga 12,44 11.