Anna Iljuštšenko uuendas BIGBANK Kuldliigal hooaja tippmarki

Teisipäeval, 3. juulil Viljandi staadionil toimunud BIGBANK Kuldliigal uuendas Anna Iljuštšenko hooaja tippmarki, viies selle 1.91ni.

Ukrainlannad Vita Palamar (1.88) ja Iryna Kovalenko (1.85) platseerusid vastavalt teiseks ja kolmandaks. Kaugushüppe kaksikvõidu võtsid lätlased Lauma Griva (6.67) ja Aiga Grabuste (6.55). Kaia Soosaar oli tulemusega 6.21 kolmas.

Naiste 100 meetri jooksu finaalis oli kiireim bulgaarlanna Tezdzhan Naimova (11,97), teine oli soomlanna Hanna-Maari Latvala (12,03) ning kolmas Jekaterina Cekele (12,12) Lätist. 400 meetri jooksu võitis Dane Must (55,72).

Meeste kettaheite võitis värske EMi hõbemedalist Gerd Kanter (65.16). Teine oli Audrius Gudzius (63.39) Leedust ning kolmandaks platseerus tulemusega 62.30 rootslane Niklas Arrhenius. Aleksander Tammert oli neljas (61.82). Märt Israeli tulemus 60.59 andis 8. koha.

Ukrainlane Oleksandr Pyatnytsya viskas oda kaks korda üle 80 meetri. Võidutulemusena läks kirja 82.62. Teine oli Risto Mätas (79.71) ning kolmas Oleksandr Nychyporchuk (78.20).

Kauguses näitas pikimat hüpet mehhiklane Luis Rivera (7.79), kellele järgnesid Mihkel Saks (7.61) ja Tyrone Smith (7.50) Bermuudalt. Kolmikhüppe võitis Igor Sjunin tulemusega 16.67. Teine oli Jaanus Uudmäe (16.44) ning kolmas ukrainlane Yevheni Semenenko (16.19). Kõrgushüppe kaks esimest kohta võtsid ukrainlased Andrii Rubel (2.22) ja Oleksandr Nartov (2.15). Kolmas oli lätlane Normunds Pupols (2.15). Parim eestlane, Karl Lumi jäi tagasihoidliku 2.06ga neljandaks.

Meeste 100 meetri finaalis sprintis ajaga 10,46 esikohale Antoine Adams St. Kitts ja Neviselt. Nädalapäevad tagasi Helsingi EMil suurvõistluste debüüdi teinud Richard Pulst (10,72) lõpetas teisena. Kolmas oli Allar Staškevitš (11,14). 400 meetri jooksus võidutses ukrainlane Volodymyr Burakov (46,81). Marek Niit oli teine ajaga 46,89 ning ukrainlane Oleksiy Ryemyen kolmas (47,79).

Meeste 1500 meetri jooksu võitis Nikolai Vedehin (3.46,17), vaid 13 sajandiksekundiga jäi teiseks Keio Kits. Kolmanda koha sai Allar Lamp (3.49,41).

Järgmine BIGBANK Kuldliiga toimub 25. augustil Tallinnas.

BIGBANK Kuldliiga on Baltikumi mainekaim kergejõustiku võistlussari, mille nimisponsoriks on Eesti kapitalil põhinev pank BIGBANK AS. 6 aasta jooksul on BIGBANK toetanud sporti läbi kergejõustiku ligi 400 000 euroga ning panustanud Eesti ettevõttena riigi kergejõustiklaste arengusse pakkudes sportlastele motiveerivate konkurentidega võistlusi ning premeerinud edukaid.

BIGBANK AS on Eesti kapitalil põhinev pank, mille filiaalid on Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Hispaanias ning mis pakub piiriülest teenust Saksamaal, Austrias ja Hollandis.