Andi Noot sai Soomes isikliku rekordiga 4. koha

Kolm Eesti jooksjat võistlesid pühapäeva, 13. juuli õhtul Soomes Kuortanes Eliittikisat võistlustel, neist parima tulemuse tegi Andi Noot, kes sai 3000 meetri jooksus isikliku rekordiga 8.09,90 neljanda koha. Saarlase varasem tippmark oli 8.13,38, mille ta jooksis 7. juunil Rakveres Eesti klubide karikavõistlustel. Jooksu võitis keenialane Stephen Sitienei ajaga 8.01,08. Tempot tegi “jänesena” Willy Rotich, kes läbis esimesed 1000 meetrit ajaga 2.38,27. 2000 meetrit joosti Lewis Koriri vedamisel 5.20,33-ga.

Andi Noot ise ei jäänud üldse jooksuga rahule. “Keenialased pidid alustama tempos 63 sekundit ringi kohta, aga võtsid esimese ringi 60 sekundiga ja läksid kolmekesi eest ära. Pidin 2,5 kilomeetrit ülejäänud gruppi üksi vedama. Andsin küll soomlasele Lindahlile käega märku, et mingu ette ja tehku ka tööd, aga sellest ei tulnud midagi välja,” rääkis pettunud Noot Jooksuportaalile. Nii jäi ta soomlasega kahekesi, rebides ülejäänud pundist lahti. Lõpuks võitis Lindahl Noota ühe sekundiga.

Kaur Kivistik ja Priit Aus tegid kaasa 3000 meetri takistusjooksus. Kivistik sai 7. koha ajaga 8.59,30 ja Aus tema järel 8. koha ajaga 9.08,65. Jooksu võitis ameeriklane Donald Cowart 8.38,89-ga. Cowart vedas kogu jooksu, läbides 1000 meetrit ajaga 2.46,65 ja 2000 meetrit ajaga 5.40,51.