11. juuni – tihe võistluspäev Eesti kergejõustiklastele

Eesti kergejõustiklased võistlesid Lätis, Rootsis, Tsehhis, USA-s ja Eestis

Eesti mitmevõistluse koondis alustas täna Rootsis Huddinges maavõistlust Rootsi ja Soome mitmevõistluse koondistega. Avapäeva järel on meestest meie esinumber Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev), kes on 5 alaga kogunud 3909 punkti. Meerentsi parim tulemus tuli kõrgushüppest – 2.09, millega ta tõusis 4-ala järel võistluste liidriks. Meerentsi järel on järgmine Eesti mitmevõistleja Rauno Liitmäe (KJK Saare) avapäeva järel hoidmas 5. positsiooni  3770 punktiga. Liitmäe püstitas kuulitõukes isikliku rekordi 13.28 ja kordas kõrgushüppes senist tippmarki 1.97. Üldarvestuses 8. positsiooni hoiab Mikk-Mihkel Arro (KJK Vike) 3577 punktiga, 12. positsioonil on Ramo Kask (KJK Leksi 44), kes sai avapäeval kokku 3449 punkti.

Naiste arvestuses on 7-võistluse esimese päeva järel meie parim ja maavõistluse neljas Margot Meri (SK Maret Sport), kel on koos 3130 punkti. Meri püstitas isikliku rekordi kõrgushüppes ületades 174 ja 200m jooksus, kus sai kirja aja 26.00. Koondise teine number esimese päeva järel on Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) 2929 punktiga. Üldarvestuses hoiab Jurkatamm esimese päeva järel 7. positsiooni. Kaheksandal kohal on Hanna-Mai Vaikla (KJK Lõunalõvi) 2872 punktiga ning maavõistluse 9. kohal on Terje Kaunisaar (KJK Vike) 2695 punktiga. Maavõistluse võitja selgitatakse koondiste 4 parima mees- ja kolme parima naismitmevõistleja punktide liitmisel.

Samal ajal kui meie koondise eest võistlevad mitmevõistlejad lõpetasid Rootsis avapäeva sai Mikk Pahapill (TÜ SK) Tšehhis Kladnos toimunud 10-võistluses kokku 7814 punkti, millega tõusis juba meie viiendaks  Amsterdami EM-i normatiivi (7800) täitjaks Maicel Uibo(8315), Karl Robert Saluri (8108), Janek Õiglase (7945) ja Kristjan Rosenbergi (7909) järel. Uibo ja Saluri on EM võistlusest loobunub, et pärast NCAA meistrivõistlusi hoolega valmistuda RIO olümpiamängudeks.

USA-s Eugenes NCAA meistrivõistlustel on Grete Šadeiko 7-võistluse avapäeva lõpetanud 3306 punktiga. Esimene päev isiklike rekordeid ei toonud, parim tulemus tuli Šadeikol avapäeval 100m tõkkejooksus – 14.06. Üldjärjestuses hoiab Grete Šadeiko 16. kohta.

Hooaja suurim, 70-liikmeline Eesti kergejõustikukoondis võistels täna Lätis Valmieras Balti maavõistlusel. Alavõidu ja maksimaalsed punktid tõid täna vihmasest Valmierast koondisele Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev) tulemusega 64.23 ning Tartu Ülikooli ASK sportlased Markus Ellisaar ja Maris Mägi, mõlemad 200m jooksus aegadega vastavalt 21,54 ja 24,21. Koondarvestuses jäi reedel alanud Balti maavõistlusel Eesti koondisele seekord kolmas koht. Meeste koondis edestas küll Leedu mehi kuid Eesti naiste koondises jäi paar koondise kohta komplekteerimata ning oli ka ootamatuid tagasilööke.

Narvas said täna poolmaratoni meistrimedalid kaela meestest Tiidrek Nurme (Tartu Ü ASK) võitjana ajaga 1.07,00, teisena Rauno Laumets (SK Prorunner), ajaga 1:08.51 ning kolmandana Argo Jõesoo (Eesti Maaülikooli SK) ajaga 1.09,05. Nurme täitis sajandiku täpsusega ka Amsterdami EM poolmaratoni normatiivi. Meeste noorsoo klassis võitis Karel Hussar (Jooksupartner ajaga) ajaga 1.11,53. Naiste medalid jagasid Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 1.18,24, Mari Boikov (Treeningpartner) 1.19,49 ja Moonika Pilli (Jooksupartner) 1.21,15. Naiste noorsoo klassis läks Eesti meistritiitel Astrid Mai Barsegjanile (Treeningpartner) ajaga 1.25,28.