Selgusid TV 10 Olümpiastarti 53. hooaja võitjad

13.-14. juunil toimus Jõhvis Heino Lipu nimelisel staadionil TV 10 Olümpiastarti 53. hooaja finaal. Võistluste käigus püstitati üks uus sarja kõigi aegade rekord. Koolide arvestuses tulid võitjateks Jakob Westholmi Gümnaasium ja Orissaare Gümnaasium.

Noorema vanuseklassi tüdrukute kuuevõistluse võitjaks tuli Nora Rooma (IND Tallinna Mustamäe Gümnaasium), kes kogus 5024 punkti. Säravaima tulemuse saavutas ta 60 m tõkkejooksus, kus püstitas uue sarja kõigi aegade rekordi ajaga 9.16. Eelmine rekord sel alal kuulus Ellen Ingrid Aadamsoo nimele ajaga 9.25 ning oli püstitatud neli aastat tagasi.

Nora Rooma järel sai kuuevõistluses teise koha Josefine Joorits (Rakvere Reaalkool) 4762 punktiga ning kolmandaks tuli Rosalie Trööp (Jakob Westholmi Gümnaasium) 4694 punktiga.

Poiste nooremas vanuseklassis tuli üheksavõistluses suure eduga võitjaks Marten Kivend (IND Ülenurme Gümnaasium), kes kogus 5771 punkti. Teiseks tuli Ragnar Kurm (IND Lümanda Põhikool) 5110 punktiga ning kolmanda koha sai Sebastian Tauts (IND Ülenurme Gümnaasium) 4964 punktiga.

Vanema vanuseklassi tüdrukute kaheksavõistluse ülipingelises lõpuheitluses tuli võitjaks Lisandra Häling (Saue Kool), kes edestas vaid ühe punktiga teiseks tulnud Lisell Lauli (Orissaare Gümnaasium). Punktisummad vastavalt 6874 ja 6873. Kolmanda koha teenis Arina Tsatsurina (IND Lasnamäe Vene Gümnaasium) 6640 punktiga.

Poiste vanema vanuseklassi üheksavõistluse võitis Ron Marcus Laurik (Peetri Lasteaed-Põhikool) 7538 punktiga. Teise koha sai Konrad Kruuse (IND Tallinna 21. kool) 7469 punktiga ja kolmandaks tuli Kert Kartsepp (IND Kääpa Kool) 7238 punktiga.