Uudised

Ligi 600 kergejõustiklast võitles U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistritiitlite eest 10. veebruar 2019, Eesti Kergejõustikuliit Jaga

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti talvistel meistrivõistlustel U18, U20 ja U23 vanuseklassidele sündis üks Eesti U20 vanuse siserekord, kui teivashüppaja Eerik Haamer ületas kõrguse 5.23. Mitmed sportlased särasid rohkem kui ühe meistritiitliga.

U23 vanuseklassi parimad:

Meeste kaugushüppes triumfeeris mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev, treener Karin Hausenberg) 7.22ga, naiste samal alal võitis samuti mitmevõistleja Margit Kalk (Tartu SS Kalev, treener Anti Veermaa) 5.81ga. Kalk võitis oma teise kulla 60 m jooksus ajaga 7,82.

Hausenberg võitis meistrikulla ka teivashüppes tulemusega 4.85. Naiste teivashüppe võitis 3.45ga Marin Lõo (TÜ/ASK, treener Jarko Koort).

60 sprindis riputati kuldmedal kaela Karl Erik Nazarovile (Audentese SK, treener Andrei Nazarov), kes jooksis välja aja 6,85, jättes teiseks Hans-Christian Hausenbergi (6,93). Samas järjestuses lõppes ka 60 m tõkkejooks, kus Nazarov tuli meistriks ajaga 8,21 ja Hausenberg oli teine 8,30ga. Oma kolmanda kuldmedali võitis naiste tõkkesprindis Margit Kalk, tema võiduajaks oli 9,05. Kalk võitis veel neljandagi kuldmedali, olles parim ka kaugushüppes 5.81ga.

200 m jooksu meistrikuld riputati kaela Kirill Varnatšovile (NPSK Narvic, treener Natalia Konkina), kes sai ajaks 23,55 ning Anna-Liisa Saksile (Tartu SS Kalev, treenerid Kersti Viru, Mehis Viru), kelle võiduaeg oli 26,18.

Kolmikhüppes tõi Darja O´Konnel-Broninile (Audentese SK, treener Sven Andresoo) võidu tulemus 12.26, meestest oli esimene 13.36 hüpanud Raimond Vink (KJK Lõunalõvi, treener Heini Allikvee).

Kõrgushüppes oli naiste võidutulemuseks 1.76, autoriks Annika Teska (Tallinna SS Kalev, treener Harry Seinberg), meeste meistriks tuli Kristjan Tafenau (KJS Sakala, treener Karl Lumi) 2.06ga.

Jander Heil (KJS Sakala, treener Jander Heil) triumfeeris meeste kuulitõukes 17.70ga, naiste sama ala võidu võttis tulemusega 12.63 Tuule Müürsepp (KJK Lõunalõvi, treener Heiti Annus).

1500 m jooksu võitis naistest ajaga 5.07,19 Melissa Maria Akkel (Tartu SS Kalev, treener Enn Sellik) ja meeste sama distantsi kiireim oli Deniss Šalkauskas (TÜ/ASK, treener Harry Lemberg) 4.01,67ga. Šalkauskas teenis teise meistritiitli 800 m jooksus, võites ajaga 1.56,26. Naiste 800 m jooksu kiireim oli Suzy Anett Aavik (SK Elite Sport, treener Art Arvisto) ajaga 2.24,89.

3000 m jooksu võitis ajaga 8.52,50 Mark Abner (Treeningpartner, treener Urmas Randma), naiste samal distantsil võidutses ajaga 12.46,50 Marie Tammemäe (SK Leksi 44, treenerid Holger Peel, Liina Peel).

400 m võit läks naistest ajaga 1.03,17 Kristel-Liis Jõendile (KJK Lõunalõvi, treener Tiina Torop), meestest oli kiireim Joonas Mattias Laur (Nõmme KJK, treenerid Anu Vackermann, Ingrid Reiljan) ajaga 52,43.

5000 m käimises võitis meistritiitli ajaga 26.22,13 Kirill Titov (KJK Kalev-Sillamäe, treener Jevgeni Terentjev), naiste 3000 m käimise esimene oli Lada Rosljakova (NPSK Narvic, treener Natalia Konkina) 17.12,94ga.

U20 vanuseklassi parimad:

Meeste teivashüppes võitis meistritiitli Eerik Haamer (TÜ/ASK, treener Jarko Koort), kes nihutas Eesti U20 teivashüppe siserekordi 5.23ni. Naistest triumfeeris Marleen Mülla (KJK Vike, treenerid Jaak Vettik, Sirje Kiviaru, Hennit Küppas) 3.85ga.

Katre Sofia Palm (Audentese SK, treener Sven Andresoo) tuli meistriks naiste kõrgushüppes, tulemuseks 1.69. Meeste kõrgushüppes võitis 1.98ga esikoha Erko-Hendrik Mõttus (KSK Alem, treener Veiko Valang).

60 m jooksus võitis esikoha Henri Sai (SK Altius, treener Valter Espe), võiduajaks 6,87. Naiste meistritiitel läks 7,66ga Karoli Käärtile (Audentese SK, treener Valter Espe). Sai võitis teise kuldmedali 200 m jooksus, saades ajaks 21,80. Ka naistest oli 60 ja 200 m distantsil sama võitja, kui pikemal distantsil võidutses samuti Käärt ajaga 25,47.

60 m tõkkejooksus tuli esikohale Marttin Lepaste (Niidupargi KJK, treener Tõnu Kaukis) 8,35ga, naistest võitis ajaga 8,77 oma teise kuldmedali Katre Sofia Palm.

Meeste kuulitõukes võttis kindla võidu Kevin Sakson (Haapsalu KJK, treener Ants Kiisa), tõugates parimal katsel raudmuna 17.40ni. Naistest tuli meistriks Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000, treener Ando Algre) 13.11ga.

Naiste kolmikhüppe esikoha võitis 12.06 hüpanud Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev, treener Kersti Viru), meestest oli 14.11ga võidukas Igor Andrejev (Audentese SK, treener Leonid Brjuhov).

Kaugushüppes läksid võidud Reimo Sepale (Audentese SK, treener Liivi Eerik) 7.16ga ning Lishanna Ilvesele (KJK Vike, treener Mikk Joorits) tulemusega 6.09.

Piibe-Kirke Aljas (TÜ/ASK, treener Anne Mägi) võitis naiste 400 m finaali ajaga 58,35, meeste arvestuses krooniti Eesti meistriks aja 50,00 kirja saanud Lukas Lessel (SK Elite Sport, treener Kädy Tänav(Tänak)).

Naiste 1500 m jooksus triumfeeris ajaga 5.00,71 Merili-Mai Kivimets (Tartu SS Kalev, treener Marko Albert). Meeste 3000 m jooksis end ajaga 9.02,57 võidule Kalev Hõlpus (Rapla JK, treener Risto Ütsmüts).

Hõlpus võitis teise kuldmedali 800 m jooksus, võiduajaks 2.03,57. Naistest tuli 800 m meistriks Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK, treenerid Ingrid Reiljan, Anu Vackermann) ajaga 2.23,32.

Meeste 5000 m käimises võitis meistritiitli Ruslan Sergatšjov (JK Tempo, treener Mikhail Yutkin) 24.44,37ga, naiste 3000 m triumfeeris ajaga 19.40,89 Alesja Laagus (NPSK Narvic, treener Oleg Kadyrov).

Meeste 4x200 m teatejooksus võttis võidu Audentese SK I meeskond koosseisus Reimo Sepp, Sander Valt, Igor Andrejev, Ken-Mark Minkovski, nende võiduajaks oli 1.31,22. Naiste teatejooksu võitis samuti Audentese SK naiskond koosseisus Karoli Käärt, Carina-Renne Valdek, Liis Grete Atonen, Katre Sofia Palm, saades võiduajaks 1.45,40.

U18 vanuseklassi parimad:

U18 neidude kolmikhüppe võitis 11.76ga Maria Dudareva (TÜ/ASK, treener Georgi Gapejev), noormeestest tegi pikima hüppe Grigori Velikanov (KJK Kalev-Sillamäe, treener Svetlana Košeleva), kelle tulemuseks oli 13.24.

Anna Neivelt (Tallinna SS Kalev, treener Harry Seinberg) tuli Eesti meistriks kõrgushüppes, saades jagu kõrgusest 1.67. Noormeestest võitis kõrgushüppe tulemusega 2.00 Albert Beilinson (Tallinna SS Kalev, treener Tõnu Lepik).

Noormeeste teivashüppe parim oli Mait Filipozzi (SK Elite Sport, treener Kädy Tänav(Tänak)), kes ületas kõrguse 4.20. Neidude esikoht kuulub 3.40ga Marianne Kivile (TÜ/ASK, treenerid Tiina Torop, Harry Lemberg). Mait Filipozzi oli võidukas ka kaugushüppes, võidu tõi tulemus 6.85. Neidude kaugushüppes tuli Eesti meistriks Emili Liis Osula (Audentese SK, treener Heiko Väät) 5.43ga. 

60 m jooksu kiireim oli noormeestest 7,18ga Kristjan Markus Eelmaa (Individuaalvõistleja, treener Maris Mägi), neidudest viis meistritiitli koju Marit Kutman (TÜ/ASK, treener Anne Mägi) tulemusega 7,73. Tõkkesprindis triumfeerisid ajaga 8,10 Karl-Hendrik Palu (KJK Karksi, treener Mikk-Mihkel Arro) ja Pippi-Lotta Enok (KJK Visa, treener Liivi Eerik) 8,71ga.

Oliver Kruuspan (SK Schnelli, treenerid Tõnu Meos, Helmut Raamat) võitis noormeeste 200 m jooksu ajaga 22,96. Ann Marii Kivikas (SK Altius, treener Romet Mihkels) oli neidude kiireim 24,84ga. 

400 m distantsil teenis meistrikulla neidudest Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev, treener Olga Kovaljova) ajaga 58,85 ja noormeestest oli 50,68ga esimene Marcus Mäll (KJK Hiiker, treener Toivo Pruul).

Kuulitõukes tulid kullale Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK, treener Mihkel Lembit) tulemusega 17.10 ning Gertu Küttmann (Niidupargi KJK, treener Mihkel Lembit) 13.97ga.

1500 m jooksu meistriks tuli Christelle Vall (Audentese SK, treener Maile Mangusson) ajaga 4.59,56. Noormeeste 2000 m jooksu võidu võttis Kristian Otlot (UP Sport, treener Urmas Põldre) tulemusega 5.46,86. Otolot krooniti kahekordseks Eesti meistriks, võites ka 800 m jooksu ajaga 2.01,51. Neidude 800 m kiireim oli Laura Mõik (SK Fortis, treener Krete Pappel) ajaga 2.27,94.

Noormeeste 5000 m käimises läks kuldmedal Dmitri Butsenkole (KJK Kalev-Sillamäe, treener Jevgeni Terentjev) 26.46,28 ning neidudest oli 3000 m distantsil esimene Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe, treener Jevgeni Terentjev), saades ajaks 14.01,06.

Noormeeste 4x200 m teatejooksus tuli Eesti meistriks SK Elite Sport võistkond (Kristjan Murro, Mattias Kala, Karl Julius Kristofer Vare, Mait Filipozzi) ajaga 1.34,01. Neidudest võitis TÜ/ASK koosseisus Marianne Kivi, Grette-Ly Mäesalu, Triinu Lamp, Marit Kutman, meistritiitli tõi aeg 1.45,26.

Vaata kõiki tulemusi!

Lisainfo:

Silvi Kask

Eesti Kergejõustikuliit

Võistluste korraldaja

E-mail: silvi@ekjl.ee

Tel: 517 8327