Kõik

TULEMUSED: Eesti kergejõustiklaste stardid Rio olümpiamängudel 04. august 2016 Jaga

Rio olümpiamängude avatseremoonia toimub 5. augustil Rios kell 20:00, Eesti aja järgi 6. augusti öösel kell 02:00. Kergejõustiku programm saab alguse 12. augustil.

2016. a. Rio OM-ile kvalifitseerus 18 Eesti kergejõustiklast, mis on rekordiline kergejõustikudelegatsiooni suurus. Seni suurima koondiseni jõuti 2004.a. Ateena OM-il, mil koondisesse kuulus 15 kergejõustiklast. 

Eesti kergejõustikukoondise kõige kogenuim ja tituleerituim liige on Rios juba oma neljandatel olümpiamängudel osalev Gerd Kanter. Kanter tegi olümpiadebüüdi 12 aastat tagasi 2004.a. Ateena OM-il, järgmistel 2008.a. Pekingi mängudel tuli ta olümpiavõitjaks ning viimati 2012. aasta Londoni OM-il võitis pronksmedali. Kokku on Gerd Kanteril 11 tiitlivõistluste medalit, värskeim tänavu Amsterdami EM-il teenitud pronks.

Oma karjääri teise OM stardi tegid Rios:
Tiidrek Nurme - 2008 Pekingis 1500m (3.38,59) 27. koht. (Rio OM-il osaleb maratonijooksus),  
Ksenija Balta - 2008 Pekingis kaugushüppes (6.28) 27. koht,
Risto Mätas - 2012 Londonis odavise (78.56) 21. koht,
Grit Šadeiko - 2012 Londonis 7- võistluses (6013) 23. koht,
Rasmus Mägi - 2012 Londonis 400m tõkkejooksus (50,05) 28. koht.

Ülejäänud 12-le Eesti kergejõustiku koondislasele oli Rio OM karjääri esimeseks olümpiastardiks.

Rio OM veebilehekülg asub siin

EESTI KERGEJÕUSTIKLASTE STARDID RIO OM-il
(Eesti kellaaja järgi)

Kuupäev Kellaaeg Ala Võistleja Isiklik rek  Hooaja mark  OM tulemus OM koht
Reede
12.aug
15:30 M ketas kval A Gerd Kanter? 73.38 ER 65.27 64.02  kval 5.
    Martin Kupper? 66.67 66.61 B grupp   
15:35 N 7-võistlus 100m tj Grit Šadeiko 13,28 13,58 dnf   
16:50 N 7- võistlus kõrgus Grit Šadeiko 1.78 1.75 dns  
  M ketas B grupp  Martin Kupper 66.67 66.61 62.92 kval 10.
Laupäev
13. aug
02:35 N 7-võistlus kuul Grit Šadeiko 12.77 12.77 dns   
04:05 N 7-võistlus 200m Grit Šadeiko 24,10 25,57 dns   
17:45 N 7-võistlus kaugus Grit Šadeiko 6.35 6.22 dns  
16:50 M ketas finaal Gerd Kanter 73.38 ER 65.27  65.10  5.
    Martin Kupper 66.67 66.61  66.58  4.
Pühapäev
14. aug
02:00 N 7-võistlus oda A Grit Šadeiko? 50.68 50.02 dnf   
04:53 N 7-võistlus 800m Grit Šadeiko 2.16,60   dnf  dnf 
15:30 N maraton Leila Luik 2:37.11 2:42.11 2:54.37  114. 
    Liina Luik 2:39.42   dnf  dnf 
    Lily Luik 2:40.25   2:48.29  97. 
Esmaspäev
15.aug
16:25 M 3000m tak eelj. Kaur Kivistik 8.32,23 8.33,75 8.44,25  35. 
17:30 M 400m tj Rasmus Mägi 48,54 ER 49,04 48.55  eelj. 4. 
    Jaak-Heinrich Jagor 49,37 49,65 49,78  30. 
Kolmapäev
17.aug
02:35 N oda kval A Liina Laasma ? 63.65 ER 63.65 B-grupis   
03:05 N kaugus kval A ja B Ksenija Balta 6.87 ER 6.65 6.71  kval 4. 
03:35 M 400m tj poolfinaal Rasmus Mägi 48,54 ER 49, 04 48.64  pf 8. 
    Jaak-Heinrich Jagor 49,37 49,65    
03:50 N oda kval B Liina Laasma 63.65 ER 63.65 58.06  20. 
15:30 M 10-võistlus 100m Maicel Uibo 10,99 11,13 11.16   
    Karl Robert Saluri 10,52 10,52 10.82   
16:35 M 10-võistlus kaugus Maicel Uibo 7.82 7.22 7.14   
    Karl Robert Saluri 7.42 7.42 7.02   
18:15 M 10-võistlus kuul Maicel Uibo 14.98 14.98  
    Karl Robert Saluri 14.42 14.42 13.88   
23:45 M 10-võistlus kõrgus Maice Uibo 2.18 2.11 2.13   
    Karl Robert Saluri 1.86 1.86 1.77   
Neljapäev
18.aug
02:30 M odavise kval A Magnus Kirt 86.65 84.47 79.33  23. 
    Tanel Laanmäe 85.04 85.04 B grupp  
    Risto Mätas 83.09 83.09 79.40  22. 
03:15 N kauguse finaal Ksenija Balta 6.87 6.65 6.79  6. 
03:20 M 10-võistlus 400m Maicel Uibo 50,24 50,85 51.08   
    Karl Robert Saluri 47,80 47,80 50.32   
03:55 M odavise kval B

Magnus Kirt

86.65 84.47 A grupp   
    Tanel Laanmäe 85.04 85.04 80.45  18. 
    Risto Mätas 83.09 83.09 A grupp   
15:30 M 10-võistlus 110m tj Maicel Uibo 14,61 14.61 14.84   
    Karl Robert Saluri 15.09 15.09 16.51   
16:25 M 10-võistlus ketas A Maicel Uibo 49.14 46.77 37.69   
    Karl Robert Saluri 43.80 43.80 B grupp   
17:40 M 10-võistlus ketas B Maicel Uibo 49.14 46.77 A grupp   
    Karl Robert Saluri 43.80 43.80 42.96   
18:00 M 400m tj finaal Rasmus Mägi 48,54 ER 49,09 48.40 ER  6. 
    Jaak-Heinrich Jagor 49,37 49,65    
19:25 M 10-võistlus teivas Maicel Uibo 5.30 5.30 5.10   
    Karl Robert Saluri 4.95 4.95 4.50   
Reede
19. aug
03:35 M 10-võistlus oda A Maicel Uibo 64.51 64.20 60.52   
    Karl Robert Saluri 60.50 57.99 46.42   
01:45 M 10-võistlus oda B Maicel Uibo 64.51 64.20    
    Karl Robert Saluri 60.50 57.99    
03:45 M 10-võistlus 1500m Maicel Uibo 4.25,53 4.27,53 7170  24.
    Karl Robert Saluri 4.27,43 4.27,43 7223 23. 
Pühapäev
21. august
 
15:30 M maraton Tiidrek Nurme 2.17,59 2.17,59 2:20.01 

63. 

    Roman Fosti 2.17,54   2:19.26    61.