Kõik

548 noort kergejõustiklast selgitavad Rakveres U23, U20 ja U18 Eesti meistrid 25. juuni 2019, Eesti Kergejõustikuliit Jaga

Sel neljapäeval ja reedel, 27. ja 28. juunil peetakse Rakvere staadionil Eesti meistrivõistlused U23, U20 ja U18 vanuseklassidele. Starti on tulemas 548 noort kergejõustiklast ja esindatud on 46 klubi.

Võistluste avamine toimub neljapäeval kell 11.45, esimene start antakse kell 12.00, mil rajale tulevad 100 m eeljooksudes osalejad.

Vaata ajakava.

Osalemas on kõik vanuseklasside paremad sportlased, kel on lisaks medalite püüdmisele Rakveres hea võimalus ka oma vanuseklasside tiitlivõistluste normatiive täita.

U23 vanuseklass

U23 vanuse meeste 1500 m jooksus võib häid aegu oodata Mark Abnerilt (Treeningpartner), Karel-Sander Kljuzinilt (TÜ/ASK) ja Andry Soolt (Sparta SS).

Naiste kaugushüppes läheb tiitlit jahtima Kreete Verlin (SK Fortis), talle pakub konkurentsi mitmevõistleja Margit Kalk (Tartu SS Kalev). Kalk võistleb ka kõrgushüppes, kuulitõukes, odaviskes, 100 m tõkkejooksus ja 200 m jooksus. 

Meeste kuulitõukes on koha hiljuti Balti matšil isikliku rekordi 18.95ni viinud Jander Heil (KJS Sakala).

Meeste teivashüppes pakuvad Robin Noolele (SK Elite Sport) konkurentsi mitmevõistlejad Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), Johannes Erm (SK Leksi 44) ja Risto Lillemets (KJK Saare).

Naiste odaviskes võib oodata tasavägist võitlust Mirell Luige (Audentese SK) ja Marcella Liivi (TÜ/ASK) vahel.

U23 vanuse meeste kettaheites panevad end proovile mitmevõistlejad Johannes Erm (SK Leksi 44), Risto Lillemets (KJK Saare) ja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev).

U20 vanuseklass

Naiste vasaraheites tahab kõige kõrgema koha nimel kaasa rääkida Annika Emily Kelly (TÜ/ASK). Meeste kettaheites on head tulemust jahtimas Kevin Sakson (Haapsalu KJK), kes teeb kaasa ka kuulitõukes.

Meeste 100 m jooksus saab taas kaasa elada Henri Saia (SK Altius) ja Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) mõõduvõtule. Mõlemad osalevad ka 200 m jooksus, kus neile pakub konkurentsi Lukas Lessel (SK Elite Sport), kes võistleb ka oma põhialal 400 m tõkkejooksus ning 400 m jooksus.

Naiste 100 m distantsil on favoriitidest stardis Karoli Käärt (Audentese SK), Carina-Renne Valdek (Audentese SK) ja Liisa-Maria Truupõld (Tartu SS Kalev). Naiste 200 m tõotab samuti tulla konkurentsitihe, kaasa teevad Käärt, Valdek, Truupõld, Piibe Kirke Aljas (TÜ/ASK).

U20 vanuse naiste teivashüppes tuleb meistritiitlit püüdma Marleen Mülla (KJK Vike), meestest on teivashüppes kohal mitmeid noorterekordeid püstitanud Eerik Haamer (TÜ/ASK).

Naiste odaviskes võib pikki odakaari oodata Gedly Tugilt (KJK Karksi Sport), naiste kõrgushüppes jahib meistritiitlit Lilian Turban (SK Elite Sport).

Piibe Kirke Aljas (TÜ/ASK) osaleb 400 m jooksus, kus talle pakub konkurentsi Liis-Grete Atonen (Audentese SK), nii Aljas kui Atonen konkureerivad ka 400 m tõkkejooksus.

U18 vanuseklass

U18 vanuseklassi neidude 100 ja 200 m sprindid tõotavad tulla tasavägised ja korralike tulemustega, peamised kullapretendendid on Marit Kutman (TÜ/ASK) ja Ann Marii Kivikas (SK Altius).

Noormeeste U18 vanuse 100 m jooksus on favoriidina stardis Kristjan Markus Eelma (Individuaalvõistleja), noormeeste 200 m võib head tulemust oodata Karl August Kalamehelt (TÜ/ASK) ja Oliver Kruuspanilt (SK Schnelli).

Sama vanuseklassi neidude vasaraheites võib põnevat duelli oodata Kelly Heinpõllu (KJS Sakala) ja Gertu Küttmanni (Niidupargi KJK) esituses. Mõlemad teevad kaasa ka kuulitõukes ja kettaheites.

Neidude U18 võistlusel võib head tulemust oodata ka 5000 m käimises Jekaterina Mirotvortsevalt (KJK Kalev-Sillamäe).

Sel hooajal heas hoos olev Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK) osaleb kuulitõukes, kettaheites, vasaraheites, odaviskes ja 110 m tõkkejooksus.

Stardinimekirjad on nähtavad SIIN.

Tulemusi näeb: ekjl.ee

Lisainfo:

Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit
Tel: 66 77 993, 51 78 327
E-mail: silvi@ekjl.ee