Eesti võitis Balti heitealade maavõistluse
Eesti võitis Balti heitealade maavõistluse 27. mai 2018

Rakvere staadionil peeti laupäeval, 26. mail Balti heitealade maavõistlus, kus võistkondliku esikoha teenis Eesti võistkond. Eesti kogus 26630 punkti, Läti tuli teiseks 25456 punktiga ja Leedu kolmandaks 25275 punktiga.

TV 10 Olümpiastarti 4. etapp toimus Rakveres
TV 10 Olümpiastarti 4. etapp toimus Rakveres 26. mai 2018

Reedel, 25. mail toimus Rakveres TV 10 Olümpiastarti 4. etapp, kus pandi end proovile palliviskes, kettaheites, 1000 m ja 600 m jooksus. Osalemas oli 88 kooli ja 403 osalejat.

Uibo, Tilga ja Šadeiko võistlevad mainekal Götzise mitmevõistlusel
Uibo, Tilga ja Šadeiko võistlevad mainekal Götzise mitmevõistlusel 25. mai 2018

26.-27. mail toimub Austrias Götzises traditsiooniline mitmevõistlus Götzis Hypomeeting. 1975. aastal alguse saanud võistlusest võtab sel korral osa kolm Eesti sportlast: Maicel Uibo, Karel Tilga ja Grit Šadeiko. Otsepilti näeb mõlemal päeval Delfi vahendusel.

TV 10 Olümpiastarti 4. etappi TULEMUSED
TV 10 Olümpiastarti 4. etappi TULEMUSED 25. mai 2018

EV100 Eesti teatejooksu meistrid selguvad Rakveres
EV100 Eesti teatejooksu meistrid selguvad Rakveres 24. mai 2018

Laupäeval, 26. mail toimuvad Rakvere staadionil EV100 Eesti teatejooksu meistrivõistlused.

TV 10 Olümpiastarti 4. etapp toimub Rakveres
TV 10 Olümpiastarti 4. etapp toimub Rakveres 23. mai 2018

Reedel, 25. mail toimub Rakveres TV 10 Olümpiastarti 4. etapp, kus pannakse end proovile palliviskes, kettaheites, 1000 m ja 600 m jooksus.

Fosti krooniti Põhjamaade meistriks
Fosti krooniti Põhjamaade meistriks 22. mai 2018

Roman Fosti võitis Taanis Kopenhaagenis toimunud Põhjamaade meistrivõistlused 10 km maanteejooksus ajaga 30.20. Fosti edestas rootslast David Nilssonit 4 ja taanlast Martin Egebjerg Oleseni 14 sekundiga.

Tiidrek Nurme sai Euroopa karikavõistlustel 20. koha
Tiidrek Nurme sai Euroopa karikavõistlustel 20. koha 20. mai 2018

Inglismaal Londonis toimunud 10 000 meetri jooksu Euroopa karikavõistlustel sai ainsa eestlasena osalenud Tiidrek Nurme ajaga 29.05,49 20. koha.

Balti mitmevõistluse MV: Eestile 2. koht, mitu individuaalset medalit ja normitäitmist 19. mai 2018

18.-19. mail selgusid Leedus Klaipedas U18 ja U20 vanuseklassi Baltimaade parimad mitmevõistlejad. Üldarvestuses läks esikoht Lätti, Eesti oli teine ja Leedu seega kolmas.

Fosti ja Nurme stardivad Londonis ja Kopenhaagenis
Fosti ja Nurme stardivad Londonis ja Kopenhaagenis 18. mai 2018

Inglismaal Londonis toimuvad 19. mail Euroopa karikavõistlused 10 000 meetri jooksus, kus Eestit esindab Tiidrek Nurme. Taanis Kopenhaagenis peetakse aga 21. mail Põhjamaade meistrivõistlused 10 km maanteejooksus, kus stardib neli Eesti sportlast, teiste seas Roman Fosti.

Otsime vabatahtlikke EV100 Guinnessi rekordi jooksule
Otsime vabatahtlikke EV100 Guinnessi rekordi jooksule 17. mai 2018

Otsime vabatahtlikke ainulaadsele spordiüritusele. Tule ja aita korraldada EV100 Guinnessi rekordi jooks 100 x10 000 meetris!

Staadionisarja avaetapi võitsid Nevolihhin ja Lamp
Staadionisarja avaetapi võitsid Nevolihhin ja Lamp 17. mai 2018

Kohilas toimus EV100 Staadionisarja esimene etapp 3000 m jooks. Naistest võitis Kelly Nevolihhin ajaga 10.10,98, meeste parim oli Allar Lamp tulemusega 8.14,56.

Knoxville´is võitnud Saluri täitis Berliini EMi normi
Knoxville´is võitnud Saluri täitis Berliini EMi normi 14. mai 2018

Karl Robert Saluri võitis USAs Knoxville'is toimunud kümnevõistluse 7934 punktiga ja täitis ühtlasi Berliini Euroopa meistrivõistluste normi (7850 punkti).

Sillamäel selgusid käimise Eesti karikavõitjad
Sillamäel selgusid käimise Eesti karikavõitjad 12. mai 2018

Sillamäel peeti 12. mail Eesti käimise karikavõistlused, kus osales 35 sportlast viiest liikmesklubist. Klubide arvestuses võitis KJK Kalev-Sillamäe.

EOK esitles järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ uut koosseisu
EOK esitles järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ uut koosseisu 11. mai 2018

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutas täna välja „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvutiimi 2018. a koosseisu, kuhu valiti 32 sportlast, 31 treenerit 28 spordialalt. Noorsportlaste stipendiumid moodustavad 56 000 eurot, sportlaste treenerite toetused 31 000 eurot.

Heitjate seeriavõistluse Viimsi Galal osaleb lisaks Eesti tippudele ka maailmameister Gudžius 10. mai 2018

20. mail toimub Viimsis Randvere kooli staadionil Heitjate seeriavõistluse avaetapp Viimsi Gala, kus teevad kaasa olümpiavõitja Gerd Kanter, Martin Kupper, Magnus Kirt jt. meie tipud. Lisaks on stardis mitu välisvõistlejat, teiste seas ka leedulane Andrius Gudžius, kes krooniti Londoni MMil maailmameistriks.

Magnus Kirt sai Doha Teemantliiga etapil 6. koha ja täitis EMi normi
Magnus Kirt sai Doha Teemantliiga etapil 6. koha ja täitis EMi normi 07. mai 2018

Magnus Kirt sai Doha Teemantliiga etapil tulemusega 83.97 6. koha ja täitis ühtlasi Berliinis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normatiivi.

Nevolihhin ja Noot krooniti murdmaajooksu Eesti meistriks
Nevolihhin ja Noot krooniti murdmaajooksu Eesti meistriks 05. mai 2018

5. mail toimusid Elvas EV100 Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus selgusid parimad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Naistest krooniti meistriks Kelly Nevolihhin (KJK Vike), kes läbis 4km ajaga 14.03. Meeste arvestuses võitis Andi Noot (Tartu SS Kalev) ajaga 11.43.

Kadrioru staadionil toimub EV100 Guinnessi rekordi jooks 100x10 000 meetrit
Kadrioru staadionil toimub EV100 Guinnessi rekordi jooks 100x10 000 meetrit 30. aprill 2018

Eesti Kergejõustikuliit teeb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks Eestile kingituse, korraldades 30.06-3.07 Kadrioru staadionil EV100 x 10 000 meetris Guinnessi rekordi jooksu. Kolm ööpäeva vältaval rekordiüritusele pääseb osalema vaid 100 inimest, kelle seas on nii tippjooksjad, harrastajad, teiste alade tipud ja väljapaistvad inimesed teistelt elualadelt. Tegu on ainulaadse võimalusega osaleda Guinnessi rekordi püstitamisel ja kirjutada oma nimi ajalukku! Ootame seega jooksusõpru teatevõistkonda kandideerima.

Ilmus EKJLi aprillikuu Infokiri
Ilmus EKJLi aprillikuu Infokiri 30. aprill 2018

Infokiri kajastab tähtsamaid uudiseid võistlusest, rekorditest, koolitustest ja teistest sündmustest, mida alaliit korraldab.