ERR uudised

Lasitskene kritiseeris Venemaa spordijuhte äärmiselt terava pöördumisega 10. detsember 2019

Kolmekordne kõrgushüppe maailmameister Maria Lasitskene kritiseeris Venemaa sportlastele määratud nelja aasta pikkuse võistluskeelu valguses teravalt riigi spordijuhte.

VAATA UUESTI | TV 10 Olümpiastarti 49. hooaeg algas Võrus 09. detsember 2019

Kergejõustiku ja paljude teiste spordialade noori motiveeriva TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja avaetapp peeti Võru Spordikeskuses.

Kergejõustikusarjas TV 10 Olümpiastarti selgusid uue hooaja esimese etapi võitjad 08. detsember 2019

Koolinoorte kergejõustikusarjas TV 10 Olümpiastarti selgusid uue hooaja esimesed vabariikliku etapi võitjad.

Johanna Ardel sai murdmaajooksu EM-il 52. koha, Karel Hussar oli 72. 08. detsember 2019

Portugalis Lissabonis toimunud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel sai Eesti koondislastest kõrgeima koha Johanna Ardel, kes oli naiste arvestuses 52. Meestest oli eestlastest kiireim Karel Hussar, kes lõpetas 72. positsioonil.

Lissabonis toimuval murdmaajooksu EM-il võistleb viieliikmeline Eesti koondis 05. detsember 2019

Portugalis Lissabonis toimuvad 8. detsembril murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused, kus Eestist osaleb viis jooksjat.

Järvamaa kergejõustiku treener: viimastel aastatel on näha tõusutrendi 03. detsember 2019

Tänasega lõppesid maakondades TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja avaetapi eelvõistlused ning kõige kiiremad noored sprinterid kogunevad laupäeval Võrus ja on pühapäeval kell 19.30 ETV2 ekraanil.

Jamaica sprindiäss: Teemantliiga uus formaat tapab kergejõustikku 03. detsember 2019

Nii meeste 100 kui 200 m jooksus kõigi aegade teise tulemuse jooksnud Jamaica sprinter Yohan Blake avaldas, et tema hinnangul tapab rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe Teemantliiga muudatustega kergejõustikku.

Algas registreerimine Eesti suurimale jooksusarjale 02. detsember 2019

Alates pühapäevast, 1. detsembrist on võimalik hooajaks 2020 registreeruda Selver Eesti Linnajooksude sarja.

Käärikul toimus kergejõustikukoondiste traditsiooniline ühislaager 02. detsember 2019

29. novembrist 1. detsembrini toimus Käärikul iga-aastane kergejõustikukoondiste ühislaager, kus toimusid ühistreeningud, koolitused, töötoad ja muud huvitavat.

Cheptegei püstitas Valencias 10 km maanteejooksu maailmarekordi 02. detsember 2019

23-aastane Uganda jooksja Joshua Cheptegei püstitas Valencia maratonil 10 km maanteejooksus uue maailmarekordi, milleks on 26 minutit ja 38 sekundit.

Eesti kõigi aegade teise tulemuse teinud Fosti: mind see ei üllatanud 01. detsember 2019

Maratoonar Roman Fosti parandas Hispaanias Valencias peetud maratonil tublisti isiklikku rekordit, joostes Eesti kõigi aegade teise tulemuse 2:12.50.

Roman Fosti jooksis Valencia maratonil Eesti kõigi aegade teise tulemuse 01. detsember 2019

Maratoonar Roman Fosti parandas Hispaanias Valencias peetud maratonil tublisti isiklikku rekordit, joostes Eesti kõigi aegade teise tulemuse.

Vigastusest taastuv Kirt: olümpia on see, mis igal hommikul voodist püsti ajab 01. detsember 2019

Tänavu ülieduka hooaja teinud odaviskaja Magnus Kirt rääkis ETV saates "Hommik Anuga" trennitegemisest ja Eesti rekordi parandamisest, aga ka sellest, kuidas on paranenud õlg, mida ta Doha MM-il vigastas ning millised mõtted on tal seoses järgmise aasta Tokyo olümpiaga.

Mo Farah asub Tokyo olümpial tiitlit kaitsma 10 000 m jooksus 29. november 2019

Neljakordne olümpiavõitja Mo Farah asub 2020. aastal Tokyos viiendat kuldmedalit püüdma. Eesmärgiks on kaitsta 10 000 m jooksu tiitlit.

Teigamägi: loodan, et Tokyosse jõuab vähemalt kümme Eesti kergejõustiklast 27. november 2019

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi kiitis ERR-i uudistemajas toimunud esitlusel TV 10 Olümpiastarti võistlussarja ning usub, et just see on Eesti kergejõustiku ja ka paljude teiste alade püramiidi alumiseks kihiks. Lisaks loodab Teigamägi, et Tokyo olümpiamängudele jõuab vähemalt kümme kergejõustiklast.

Saaremaa vallavanem: suuname 2020. aastal inimeste tähelepanu ja finantse rohkem spordile 27. november 2019

TV 10 Olümpiastarti sarja uus hooaeg kulmineerub 15.-17. juunil Kuressaares toimuva finaaliga, mille raames toimub ka erinevaid alasid rahvale tutvustav olümpiapäev. Järgmisel aastal kannab Kuressaare ka Euroopa spordilinna staatust.

Uudmäe olukorrast treeningbaasides: sipelgapesa, mille peal on veel teine sipelgapesa 27. november 2019

ERR-i uudistemajas toimunud TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlusel tõi olümpiavõitja Jaak Uudmäe välja, et kolmikhüpe on äärmiselt spetsiifiline ala, millega on väga raske tegeleda. Lisaks on noorte seas puudu mitmekülgsetest treeningutest, mida piirab vajalikke treeningbaaside olemasolu. Noortega tegelemisele juhtis tähelepanu ka kümnevõistluses olümpiavõitjaks kroonitud Erki Nool.

Urmas Sõõrumaa Tokyo olümpiast: usun, et Eesti võidab üks-kaks medalit 27. november 2019

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tõi ERR-i uudistemajas toimunud TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlusel välja, et olümpia-aastal unistatakse suurelt. Miks mitte ka medalitest.

Balta: Tokyosse pürgimine on tehtud keerulisemaks, sest norm on väga kõrge 27. november 2019

ERR-i uudistemajas toimus TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlus, kus käis rääkimas oma uue hooaja plaanidest noorena sarjas väga edukalt võistelnud kaugushüppaja Ksenija Balta.

TV 10 Olümpiastarti avas uue hooaja 27. november 2019

ERR-i uudistemajas toimunud TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlusel jagati tähekesi suvel sarjas rekordeid püstitanud noortele, esitleti uue hooaja võistlussärki ja räägiti olümpia-aasta väljakutsetest. Sarja avaetapp toimub 7. detsembril Võrus, mitmevõistluse finaaletapp peetakse Kuressaares 15.-17. juunil.

Eesti vasaraheitja tuli Valgevenes kolmandaks 26. november 2019

Valgevenes toimunud rahvusvahelisel vasaraheitevõistlusel Vadim Devjatovski auhindadele saavutas parima koha Adam Kelly, kes tuli kolmandaks.

Aasta kergejõustiklasteks nimetati Muhammad ja Kipchoge 24. november 2019

Rahvusvaheline kergejõustikuliit valis aasta kergejõustiklasteks naistest USA jooksja Dalilah Muhammadi ja meestest Keenia jooksja Eliud Kipchoge.

Tule alla sattunud Venemaa kergejõustikuliit vahetas juhti, Lasitskene pole rahul 23. november 2019

Süüdistuste alla sattunud Venemaa kergejõustikuliidu president Dmitri Šljahtin otsustas ameti maha panna. Kolmest kandidaadist valiti tema järglaseks Julia Tarassenko.

Pirital avati legendaarse kergejõustikutreeneri mälestusmärk 22. november 2019

Reedel avati pidulikult mälestusmärk legendaarsele kergejõustikutreenerile ja õpetajale Aleksander Tšikinile.

Eesti aasta kergejõustiklasteks valiti Magnus Kirt ja Ksenija Balta 22. november 2019

Sõle spordikeskuses peetud kergejõustikugalal nimetati Eesti aasta meeskergejõustiklaseks odaviskaja Magnus Kirt ja aasta naiskergejõustiklaseks kaugushüppaja Ksenija Balta.

Venemaa kergejõustikuliit võltsis dokumente, IAAF esitas alaliidu presidendile süüdistuse 22. november 2019

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) egiidi all tegutsev puhta spordi eest võitlev Athletics Integrity Unit (AIU) karistas neljapäeval Venemaa kergejõustikuliitu, olles tuvastanud, et kohalik alaliit takistas tahtlikult AIU läbiviidud uurimist.

Ekspert: paljud teadlased usuvad, et 100 m jooksus on inimvõimete piiriks 9,40 19. november 2019

Ameerika Ühendriikide sprinter Noah Lyles tahab järgmise aasta Tokyo olümpiamängudel ületada vähemalt ühe Usain Boltile kuuluva maailmerekordi. 100 meetri jooksus on selleks numbriks 9,58. Lyles ütleb, et tema võiks selle joosta ajaga 9,41. Kui realistlik selle rekordi purustamine on ning kas inimvõimetel on üldse piire? "Terevisiooni" stuudios käis sel teemal rääkimas Juhan Kilumets.

21-aastane etiooplanna püstitas 15 km maanteejooksus võimsa maailmarekordi 18. november 2019

21-aastane etiooplanna Letesenbet Gidey püstitas Hollandis Nijmegenis toimunud võistlustel uue 15 km maailma tipptulemuse. Gidey tulemus Zevenheuvelenloopi võistlusel oli 44.19. Senine tipptulemus oli enam kui minuti võrra nõrgem (45.37).

EOK premeerib maadluse ja kergejõustiku MM-medaliste enam kui 100 000 euroga 18. november 2019

Eesti Olümpiakomitee premeerib maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud kergejõustiklasi Magnus Kirti ja Maicel Uibot kumbagi 20 000 euroga ning pronksmedali võitnud maadlejaid Heiki Nabit ja Epp Mäed 15 000 euroga. Samuti saavad preemiat sportlaste treenerid. Kokku moodustavad nelja medali eest makstavad preemiad 105 000 eurot.

Suri ainulaadse saavutuseni jõudnud 100 meetri olümpiavõitja 16. november 2019

Reedel suri pärast võitlust kõhuvähiga 96 aasta vanuselt neljakordne sprindi olümpiavõitja Harrison Dillard, kes ainsa sportlasena ajaloos on tulnud kullale nii 100 meetris kui ka 110 meetri tõkkejooksus.

Lilliallik IAAF-i otsusest: püüame mõista, aga kommertshuvide ees ei peaks põlvitama 14. november 2019

Pärast kettaheite väljaviskamist Teemantliiga kavast tõdes Gerd Kanter, et kui midagi ette ei võeta, sõidetakse meist ka edaspidi trammiga üle. Eestlastele tõi kettaheide lähiminevikus kuhjaga medaleid, Kanteri olümpiakuld seal hulgas. Aga äkki me oma mätta otsast ei märka, et see ongi kergejõustikugurmaanidele ebaatraktiivne ala? "Vikerhommikus" käisid sel teemal rääkimas nii Kanter kui ka Mati Lilliallik, kes juhtis sarnast võistlussarja Eestis.

Poolmaratoni maailmarekordi ületanud keenlane sai võistluskeelu 14. november 2019

Keenia pikamaajooksjale Abraham Kiptumile määrati anomaaliate tõttu sportlase bioloogilises passis nelja aasta pikkune võistluskeeld.

Lilliallik Tallinna maratoni pronkstasemest: maratoni ja poolmaratoni samal ajal pidada ei saa 12. november 2019

Selle aastase Tallinna maraton õnnestumine tõstis maratoni järgmiseks aastaks Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) pronkstaseme kategooriasse.

Kanter: midagi on vaja teha, muidu sõidetakse meist ka edaspidi trammiga üle 11. november 2019

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) otsustas järgmiseks hooajaks vähendada Teemantliiga ametlike võistlusalade arvu. Oodatult on otsus saanud paljudelt sportlastelt ja treeneritelt hävitava hinnangu. Vikerraadio saates "Spordipühapäev" arutlesid sel teemal kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja tema kunagine treener, nüüd tänavust maailmameistrit Daniel Stahli treeniv Vesteinn Hafsteinsson.

Kuulitõuke tipptreener: õiget tõuget ei otsita õpikust 09. november 2019

Rahvusvaheline kuulitõuke konverents tõi Tallinnasse mitu nimekat külalist - nende seas tänavuste MM-võistluste pronksmedalimehe Tom Walshi treeneri Dale Stevensoni.

Andrus Lein võitis esimest korda Mardijooksu 09. november 2019

Sihtasutuse Valga Sport eestvedamisel täna Valgas toimunud 29. Mardijooksu võitis esimest korda sel jooksuüritusel osalenud 45-aastane vanameister Andrus Lein kergejõustikuklubist Vike.

Kergejõustiklased astusid vastu Teemantliiga uuendustele 08. november 2019

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) plaan vähendada Teemantliiga etappidel peetavate võistlusalade hulka on saanud kergejõustiklaste pahameele osaliseks. Neljapäeval teatas ameeriklasest kolmikhüppaja Christian Taylor, et asutab kergejõustiklasi koondava ülemaailmse organisatsiooni Athletics Association, mille eesmärgiks on võidelda sportlaste õiguste eest.

Magnus Kirt: juba teisel päeval pärast operatsiooni olin tagasi trennis 07. november 2019

19. oktoobril õlaoperatsioonil käinud odaviskaja Magnus Kirdi sõnul sujub tema taastumisprotsess hästi ning maailmameistrivõistluste hõbemedalist meelt heitnud ei ole.

Tokyo OM-i korraldajad: meeste maraton ei saa toimuda OM-i viimasel päeval 07. november 2019

Tokyo olümpiamängude korralduskomitee presidendi Yoshiro Mori sõnul ei ole maratonide toimumispaiga muutmise tõttu võimalik, et meeste maraton toimub OM-i viimasel päeval kergejõustikuprogrammi viimase alana.

Teemantliiga põhialade seast kaovad teiste seas 200 m jooks ja kettaheide 07. november 2019

Kergejõustiku Teemantliiga 2020. aasta kõikidel etappidel ei saa enam näha 200 m jooksu, 3000 m takistusjooksu, kettaheidet ega kolmikhüpet, teatas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF).

Poola tipptiimiga liitunud Orel: prioriteediks on ilmselgelt olümpia 06. november 2019

Vasaraheite Eesti rekordi omanik Anna Maria Orel alustab järgmisel nädalal olümpiaastaks valmistumist Poola tippvasaraheitjate treeninggrupis.

Shaunae Miller-Uibo olümpiast: loodan, et kulla saame me mõlemad 05. november 2019

MM-il Dohas hõbemedalid võitnud Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo külastasid mehe kodukanti Põlvat ning rääkisid, kuidas nad on valmis 2020. aasta suveolümpiamängudeks.

Narkootikumidega vahele jäänud olümpiasportlane sai pika vanglakaristuse 04. november 2019

Saksamaa kohus mõistis suure koguse narkootikumidega vahele jäänud Hollandi jooksja Madiea Ghafoori kaheksaks ja pooleks aastaks vangi.

Eesti parim vasaraheitja Anna Maria Orel liitus Poola tipptiimiga 04. november 2019

Eesti vasaraheiterekordi 69.85 omanik Anna Maria Orel kolib novembri keskel Poola ning jätkab tippupürgimist koos Joanna Fiodorowi ja Wojciech Nowickiga, kes jõudsid tänavusel Doha MM-il poodiumile.

Maratonidebütant võitis New Yorgi maratoni 04. november 2019

New Yorgi maraton on maailma suurim, millest võtab iga-aastaselt osa enam kui 50 000 jooksjat. See on ka üks kuuest suurmaratonist, mis moodustavad Marathon Majors sarja, mistõttu võit New Yorgis on oluline ka tippjooksjatele. Ent tänavu võitis New Yorgis jooksja, kelle jaoks see oli esimeseks maratoniks – selline harukordne juhus leidis viimati aset 1994. aastal ehk 25 aastat tagasi.

Uibod soovivad pärast sportlasekarjääri lõppu vähemalt viit last 03. november 2019

MM-il Dohas hõbemedalid võitnud Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo rääkisid saates "Hommik Anuga" oma senistest tulemustest ning sportlase- ja pereelu ühendamisest.

Magnus Kirt: käsi käib vaikselt, iga päev on parem 01. november 2019

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud odaviskaja Magnus Kirt rääkis Eesti Olümpiakomitee Facebooki lehel, kuidas on läinud tema senine taastumine kahe nädala tagusest õlaoperatsioonist.

Galerii: Anu saates annavad intervjuu Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo 01. november 2019

Pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas Doha kergejõustiku MM-il hõbemedali võitnud Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo.

Tallinna Maraton pälvis rahvusvahelise pronkstaseme 01. november 2019

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF kinnitas Tallinna Maratoni ja poolmaratoni rahvusvaheliste pronkstasemega jooksuvõistluste hulka. Eestis toimuv spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.

Kirti opereerinud Soome arst: tema olümpiale pääsemise võimalused on 50–60 protsenti 31. oktoober 2019

Eesti odaviskajat Magnus Kirti opereerinud Soome arsti Urho Väätäineni sõnul on eestlase täieliku paranemise osas veel teatud murepilved.