ERR uudised

Suri ainulaadse saavutuseni jõudnud 100 meetri olümpiavõitja 16. november 2019

Reedel suri pärast võitlust kõhuvähiga 96 aasta vanuselt neljakordne sprindi olümpiavõitja Harrison Dillard, kes ainsa sportlasena ajaloos on tulnud kullale nii 100 meetris kui ka 110 meetri tõkkejooksus.

Lilliallik IAAF-i otsusest: püüame mõista, aga kommertshuvide ees ei peaks põlvitama 14. november 2019

Pärast kettaheite väljaviskamist Teemantliiga kavast tõdes Gerd Kanter, et kui midagi ette ei võeta, sõidetakse meist ka edaspidi trammiga üle. Eestlastele tõi kettaheide lähiminevikus kuhjaga medaleid, Gerdi olümpiakuld seal hulgas. Aga äkki me oma mätta otsast ei märka, et see ongi kergejõustikugurmaanidele ebaatraktiivne ala? "Vikerhommikus" käisid sel teemal rääkimas nii Kanter kui ka Mati Lilliallik, kes juhtis sarnast võistlussarja Eestis.

Poolmaratoni maailmarekordi ületanud keenlane sai võistluskeelu 14. november 2019

Keenia pikamaajooksjale Abraham Kiptumile määrati anomaaliate tõttu sportlase bioloogilises passis nelja aasta pikkune võistluskeeld.

Lilliallik Tallinna maratoni pronkstasemest: maratoni ja poolmaratoni samal ajal pidada ei saa 12. november 2019

Selle aastase Tallinna maraton õnnestumine tõstis maratoni järgmiseks aastaks Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) pronkstaseme kategooriasse.

Kanter: midagi on vaja teha, muidu sõidetakse meist ka edaspidi trammiga üle 11. november 2019

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) otsustas järgmiseks hooajaks vähendada Teemantliiga ametlike võistlusalade arvu. Oodatult on otsus saanud paljudelt sportlastelt ja treeneritelt hävitava hinnangu. Vikerraadio saates "Spordipühapäev" arutlesid sel teemal kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja tema kunagine treener, nüüd tänavust maailmameistrit Daniel Stahli treeniv Vesteinn Hafsteinsson.

Kuulitõuke tipptreener: õiget tõuget ei otsita õpikust 09. november 2019

Rahvusvaheline kuulitõuke konverents tõi Tallinnasse mitu nimekat külalist - nende seas tänavuste MM-võistluste pronksmedalimehe Tom Walshi treeneri Dale Stevensoni.

Andrus Lein võitis esimest korda Mardijooksu 09. november 2019

Sihtasutuse Valga Sport eestvedamisel täna Valgas toimunud 29. Mardijooksu võitis esimest korda sel jooksuüritusel osalenud 45-aastane vanameister Andrus Lein kergejõustikuklubist Vike.

Kergejõustiklased astusid vastu Teemantliiga uuendustele 08. november 2019

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) plaan vähendada Teemantliiga etappidel peetavate võistlusalade hulka on saanud kergejõustiklaste pahameele osaliseks. Neljapäeval teatas ameeriklasest kolmikhüppaja Christian Taylor, et asutab kergejõustiklasi koondava ülemaailmse organisatsiooni Athletics Association, mille eesmärgiks on võidelda sportlaste õiguste eest.

Magnus Kirt: juba teisel päeval pärast operatsiooni olin tagasi trennis 07. november 2019

19. oktoobril õlaoperatsioonil käinud odaviskaja Magnus Kirdi sõnul sujub tema taastumisprotsess hästi ning maailmameistrivõistluste hõbemedalist meelt heitnud ei ole.

Tokyo OM-i korraldajad: meeste maraton ei saa toimuda OM-i viimasel päeval 07. november 2019

Tokyo olümpiamängude korralduskomitee presidendi Yoshiro Mori sõnul ei ole maratonide toimumispaiga muutmise tõttu võimalik, et meeste maraton toimub OM-i viimasel päeval kergejõustikuprogrammi viimase alana.

Teemantliiga põhialade seast kaovad teiste seas 200 m jooks ja kettaheide 07. november 2019

Kergejõustiku Teemantliiga 2020. aasta kõikidel etappidel ei saa enam näha 200 m jooksu, 3000 m takistusjooksu, kettaheidet ega kolmikhüpet, teatas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF).

Poola tipptiimiga liitunud Orel: prioriteediks on ilmselgelt olümpia 06. november 2019

Vasaraheite Eesti rekordi omanik Anna Maria Orel alustab järgmisel nädalal olümpiaastaks valmistumist Poola tippvasaraheitjate treeninggrupis.

Shaunae Miller-Uibo olümpiast: loodan, et kulla saame me mõlemad 05. november 2019

MM-il Dohas hõbemedalid võitnud Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo külastasid mehe kodukanti Põlvat ning rääkisid, kuidas nad on valmis 2020. aasta suveolümpiamängudeks.

Narkootikumidega vahele jäänud olümpiasportlane sai pika vanglakaristuse 04. november 2019

Saksamaa kohus mõistis suure koguse narkootikumidega vahele jäänud Hollandi jooksja Madiea Ghafoori kaheksaks ja pooleks aastaks vangi.

Eesti parim vasaraheitja Anna Maria Orel liitus Poola tipptiimiga 04. november 2019

Eesti vasaraheiterekordi 69.85 omanik Anna Maria Orel kolib novembri keskel Poola ning jätkab tippupürgimist koos Joanna Fiodorowi ja Wojciech Nowickiga, kes jõudsid tänavusel Doha MM-il poodiumile.

Maratonidebütant võitis New Yorgi maratoni 04. november 2019

New Yorgi maraton on maailma suurim, millest võtab iga-aastaselt osa enam kui 50 000 jooksjat. See on ka üks kuuest suurmaratonist, mis moodustavad Marathon Majors sarja, mistõttu võit New Yorgis on oluline ka tippjooksjatele. Ent tänavu võitis New Yorgis jooksja, kelle jaoks see oli esimeseks maratoniks – selline harukordne juhus leidis viimati aset 1994. aastal ehk 25 aastat tagasi.

Uibod soovivad pärast sportlasekarjääri lõppu vähemalt viit last 03. november 2019

MM-il Dohas hõbemedalid võitnud Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo rääkisid saates "Hommik Anuga" oma senistest tulemustest ning sportlase- ja pereelu ühendamisest.

Magnus Kirt: käsi käib vaikselt, iga päev on parem 01. november 2019

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud odaviskaja Magnus Kirt rääkis Eesti Olümpiakomitee Facebooki lehel, kuidas on läinud tema senine taastumine kahe nädala tagusest õlaoperatsioonist.

Galerii: Anu saates annavad intervjuu Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo 01. november 2019

Pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas Doha kergejõustiku MM-il hõbemedali võitnud Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo.

Tallinna Maraton pälvis rahvusvahelise pronkstaseme 01. november 2019

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF kinnitas Tallinna Maratoni ja poolmaratoni rahvusvaheliste pronkstasemega jooksuvõistluste hulka. Eestis toimuv spordisündmus pälvis esmakordselt sellise kaaluga ülemaailmse korraldussertifikaadi.

Kirti opereerinud Soome arst: tema olümpiale pääsemise võimalused on 50–60 protsenti 31. oktoober 2019

Eesti odaviskajat Magnus Kirti opereerinud Soome arsti Urho Väätäineni sõnul on eestlase täieliku paranemise osas veel teatud murepilved.

Eesti jooksja tuli Soome katsevõistlustel viiendaks 29. oktoober 2019

Eestlane Rauno Palmi startis pühapäeval Soomes Pajulahti Cross Country Carnival-nimelisel võistlusel, mille alusel selgitatakse välja ka krossijooksu Põhjamaade ja Euroopa meistrivõistlustel osalev Soome koondis.

Miller-Uibo: Maiceli perekond on armastav ja mulle meeldib Eestis käia 28. oktoober 2019

Esmaspäeva õhtul jõudsid Tallinnasse Doha kergejõustiku MM-il hõbemedali võitnud Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo. 400 meetri finaalis kõigi aegade kuuenda tulemuse jooksnud Miller-Uibo sõnul on tal alati hea meel Eestisse tulla.

Uibo Noole tippmargist: rekordid on purustamiseks, aga need numbrid on kõvad 28. oktoober 2019

Esmaspäeva õhtul jõudsid Tallinnasse Doha kergejõustiku MM-il hõbemedali võitnud Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo.

FOTOD | Dohas hõbeda võitnud Uibod jõudsid Eestisse 28. oktoober 2019

Esmaspäeva õhtul jõudsid Tallinnasse Doha kergejõustiku MM-il hõbemedali võitnud Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo.

VIDEO | Tormise Pärnu Rannajooksu võitsid Karl Mäe ja Maria Veskla 28. oktoober 2019

Pühapäeval, 27. oktoobril Pärnu Kahe Silla Klubi hooaja lõppu tähistanud Rannajooks tõi tormituult ja vihma trotsima 1346 spordisõpra.

Poll jooksis 24 tunni jooksu MM-il Eesti kõigi aegade teise tulemuse 27. oktoober 2019

Prantsusmaal Albis toimusid nädalavahetusel 24 tunni jooksu maailmameistrivõistlused, millest võttis osa ka Eesti koondis. Tegemist oli väga kõrgetasemelise võistlusega, kus püstitati nii uus maailmarekord kui Eesti kõigi aegade teine tulemus.

Liisi Koikson andis kergejõustikuauhindade galal "Nagu merelainele" uue kõla 27. oktoober 2019

Tallinnas peeti laupäeva õhtul Euroopa kergejõustikuauhindade galat, kus astus üles lauljatar Liisi Koikson.

Euroopa aasta kergejõustiklasteks valiti Warholm ja Lasitskene 26. oktoober 2019

Tallinnas peetud Euroopa kergejõustikuauhindade galal valiti aasta parimateks meestest norralane Karsten Warholm ja naistest venelanna Maria Lasitskene.

IAAF-i president ERR-ile: peame kergejõustiku järgmistele põlvkondadele huvitavaks muutma 25. oktoober 2019

Kaks päeva viibis Tallinnas IAAF-i president, kahekordne olümpiavõitja Sebastian Coe, kes valiti Doha MM-i ajal teist ametiaega järjest maailma kergejõustikku juhtima.

Lasitskene ERR-ile: hooaeg oli huvitav, kummaline ja keeruline 25. oktoober 2019

Neutraalse lipu all juba pikalt võistelema pidav kõrgushüppe kolmekordne maailmameister Maria Lasitskene saabus Tallinna, kus laupäeval toimub Euroopa kergejõustiku aasta parimate auhinnagala.

Martin Kupper sai sõjaväelaste maailmamängudel neljanda koha 23. oktoober 2019

Hiinas Wuhanis toimuvatel sõjaväelaste maailmamängudel pälvis kettaheitja Martin Kupper neljanda koha.

Naisjooksja võitis ultrajooksu MM-tiitli, edestades kõiki rajal olnud mehi 23. oktoober 2019

Big's Backyard Ultra võistlusel pälvis esmakordselt esikoha naisjooksja. Maggie Guterl püsis rajal 60 tundi ehk teisisõnu läbis selle aja jooksul ca 402,3 kilomeetrit.

Stockholmi etapp jääb ikkagi Teemantliiga kalendrisse 22. oktoober 2019

Kergejõustiku Teemantliiga avaldas teisipäeval uue hooaja kalendri, kus on ka Stockholmi etapp, mis algse info kohaselt ei pidanud tuleva aasta võistluste sekka kuuluma.

Magnus Kirt on üks neljast sportlasest, kes kandideerib Euroopa parimaks meeskergejõustiklaseks 21. oktoober 2019

Euroopa kergejõustikuliit valis välja neli 2019. aasta parima meeskergejõustiklase nominenti, kelle seas kandideerib auhinnale ka odaviskes MM-il hõbemedali võitnud Magnus Kirt.

TV 10 Olümpiastardi uus hooaeg pole kaugel 20. oktoober 2019

Sel nädalal said ERR-i majades tehtavate tööde ja inimestega tutvuda eelmisel hooajal TV 10 Olümpiastarti sarjas edukalt võistelnud koolitiimid. Sarja uued stardid pole enam kaugel ja 49. hooaja registreerumine on avatud.

Kolme Päeva Jooksu võitsid Nikolajev ja Tšernov 20. oktoober 2019

Traditsioonilise Saaremaa Kolme Päeva Jooksu võitis meestest kolmandat korda Ilja Nikolajev ja naistest esmakordselt Liina Tšernov.

Kirti opereerinud doktor Rahu: oli kehvem kui arvasime, aga tuli parem kui lootsime 19. oktoober 2019

Täna hommikul opereeriti Magdaleena haiglas odaviskaja Magnus Kirdi Doha maailmameistrivõistlustel viga saanud õlga. Doktor Madis Rahu sõnul oli sportlase seisund kehvem kui algselt arvati, aga lõikus õnnestus hästi.

Saaremaa kolme päeva jooksul hoiavad liidripositsiooni Nikolajev ja Tšernov 19. oktoober 2019

Reedel alanud Saaremaa kolme päeva jooksul hoiavad peale teist võistluspäeva esikohta Ilja Nikolajev ja Liina Tšernov.

FOTOD | TV 10 Olümpiastarti edukamad koolitiimid käisid tutvumas ERR-i majadega 18. oktoober 2019

Kuidas sünnivad saated teles ja raadios ning lood portaalides? ERR-i majades tehtavate tööde ja ametitega käisid tutvumas TV 10 Olümpiastarti sarja eelmise hooaja edukamad koolitiimid.

Tustit Kirdi operatsioonist: see on Magnuse juhtumi puhul kindlasti parim variant 17. oktoober 2019

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel odaviskes hõbemedali võitnud, aga samas ka õlga vigastanud Magnus Kirt läheb sel nädalal vigastatud õlaga operatsioonile.

Magnus Kirt läheb õlaoperatsioonile 17. oktoober 2019

Doha maailmameistrivõistlustel õlga vigastanud odaviskaja Magnus Kirt läheb nädala lõpus Eestis operatsioonile, mille viivad läbi doktor Madis Rahu ja Soome kirurg Urho Väätäinen.

Maicel Uibo võeti Bahamal vastu kui rahvuskangelane 17. oktoober 2019

Bahama võttis kolmapäeval vastu kergejõustiku MM-il kuld- ja hõbemedali võitnud Steven Gardineri ja Shaunae Miller-Uibo. Õnnitlusi jagati ka eestlasele Maicel Uibole, kellele kohalik rahvas elab kaasa nagu oma riigi sportlastele.

Kupper läheb maailmamängudel vastamisi Malachowski ja sakslastega 16. oktoober 2019

Reedel Hiinas algavatel sõjaväelaste maailmamängudel lööb kaasa ka kettaheitja Martin Kupper, kes maailma hooaja edetabelis jagab 65.30-ga 24.-25. kohta.

Suur kuumus sundis Tokyo olümpia maratonide toimumispaika muutma 16. oktoober 2019

Järgmise aasta Tokyo olümpiamängude maratonijooksud ja käimisvõistlused otsustati üle viia pisut jahedamatesse oludesse Sapporos.

EOK tegi ettepaneku premeerida Uibot ja Kirti 20 000 euroga 16. oktoober 2019

Eesti Olümpiakomitee (EOK) tegi kultuuriministrile ettepaneku premeerida kergejõustiku maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud kümnevõistleja Maicel Uibot ja odaviskaja Magnus Kirti mõlemat 20 000 euroga.

Soome odaviskekuulsus tõmbas profikarjäärile joone alla 14. oktoober 2019

2007. aastal Osakas odaviske maailmameistriks tulnud soomlane Tero Pitkämäki teatas, et lõpetab 36-aastaselt karjääri.

Tiidrek Nurme: tänu Kipchoge jooksule usuvad paljud sportlased endasse rohkem 14. oktoober 2019

Laupäeval jooksis keenialane Eliud Kipchoge Viinis esimest korda maailmas maratoni läbi vähem kui 2 tunniga. Eesti maratonijooksja Tiidrek Nurme ütles, et Kipchoge tulemus lõi kindlasti laineid just sporditeaduse valdkonnas ja suurendas paljude sportlaste usku ka omaenda võimetesse.

Therese Johaug võitis ülivõimsalt Norra krossijooksu meistritiitli 14. oktoober 2019

Murdmaasuusatamise maailmameister Therese Johaug võitis pühapäeval suure edumaaga Norra krossijooksu meistritiitli. Johaug läbis 6 km pikkuse võistlusmaa 19 minuti ja 43 sekundiga edestades teise koha saanud jooksjat 28 sekundiga.

Uuenev Tallinna maraton sihib järgmist astet 13. oktoober 2019

Juba on alanud registreerumine järgmise aasta Tallinna maratonile ja esmakordselt on osalejatearvule seatud piirangud. Uuel nädalal peaks rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF kinnitama Tallinna maratoni ka oma pronks-tasemega võistluseks.