ERR uudised

Ksenija Balta sõuab abieluranda 18. september 2018

Möödunud nädalavahetusel tegi prantslane Kevin Mayer kümnevõistluses 9126 punktiga uue maailmarekordi. Kergejõustikust ja rekordist käis "Ringvaate" stuudios rääkimas Eesti endine kümnevõistleja Andrei Nazarov, kes järgmisel nädalal abiellub kaugushüppaja Ksenija Baltaga.

Eestlane tuli 1500 meetris veteranide maailmameistriks 17. september 2018

Margus Kirt võitis eile Hispaanias Malagas veteranide maailmameistrivõistlustel M-50 vanuseklassis 1500 m jooksu finaalis kuldmedali ajaga 4.16,66.

Erki Nool imetleb maailmarekordimees Mayeri tehnilisi oskusi 17. september 2018

Kümnevõistluse olümpiavõitjale Erki Noolele avaldas Kevin Mayeri maailmarekordiparandus kõvasti muljet. Juba punktisumma enne 1500 meetri jooksu (8421) oli tähelepanuväärne.

Berliini maratonil ületati veel üks maailmarekord 17. september 2018

Šveitsi ratastoolimaratoonar Manuela Schär purustas Berliinis naiste maratoni maailmarekordi, läbides kiire trassi ajaga 1:36.53.

Võidule lähedal olnud jooksja sai autolt löögi ja viidi haiglasse 17. september 2018

Kolumbias Medellinis peetud poolmaratonil juhtus kahetsusväärne lugu, kui liider Joseph Kiprono Kiptumile sõitis otsa auto.

Hiilgav Kevin Mayer püstitas uue kümnevõistluse maailmarekordi 16. september 2018

Prantsusmaal Talence'is toimunud mitmevõistlusel püstitas valitsev kümnevõistluse maailmameister Kevin Mayer uue hiilgava maailmarekordi, kogudes 9126 punkti.

Mayer 1500 m eel: kui ma rekordit ei püstita, võivad kõik mulle laksu anda 16. september 2018

Talence'is toimunud kümnevõistlusel püstitas Kevin Mayer uue maailmarekordi ning lubas viimase ala eel ka väikese nalja.

Hollandi multitalent püstitas poolmaratoni debüüdil Euroopa rekordi 16. september 2018

Kopenhaagenis joostud poolmaratoni võitis Hollandi sportlane Sifan Hassan ajaga 1:05.15, mis tähistab ka uut Euroopa rekordit.

Kipchoge purustas Berliinis maratoni maailmarekordi 16. september 2018

Keenia pikamaajooksja Eliud Kipchoge püstitas pühapäevasel Berliini maratonil uue maailmarekordi, parandades seni Dennis Kimetto nimele kuulunud rekordit enam kui minutiga.

Kirt pani suurepärasele hooajale ilusa punkti enda isa mälestusvõistlusel 15. september 2018

Odaviskaja Magnus Kirt tõmbas karjääri kõige edukamale hooajale joone alla koduses Tõrvas enda isa Peeter Kirdi mälestusvõistlusel.

Laanmäe: siit oleks nüüd hea edasi liikuda, aga hooaeg saab läbi 15. september 2018

Tõrvas Peeter Kirdi mälestusvõistlusel saavutas 77 meetriga teise koha Tanel Laanmäe. Võistluse võitis staadionirekordi 85.20 meetrit visanud Magnus Kirt.

Kirt: läksin starti juba mõttega uuendada Tõrva staadioni rekordit 15. september 2018

Odaviskaja Magnus Kirt viskas Tõrvas enda isa Peeter Kirdi mälestusvõistlusel uue Tõrva staadioni ja ühtlasi ka võistluste rekordi 85.20 meetriga.

Kanteri ema Imbi: Gerd tahtis alati, et käime tal võistlustel kaasa elamas 14. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla.

Rebane Kanterist: see kuningas on nüüd surnud, elagu järgmine 14. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla. Kanteri tiimi ellu äratanud Raul Rebane oli viimase võistluse järel mõistagi emotsionaalne.

Kupper Kanterist: ta on kettaheitelegend, spordimaailma suurkuju 13. september 2018

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter lõpetas Kadriorus peetud võistkonnavõistlusega enda pika ja eduka karjääri. Kanteri kõrval kuulus Eesti võistkonda Martin Kupper.

Otse lennukilt Kadriorgu tulnud Gudžius: tahtsin Kanterit austada 13. september 2018

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla. Kuu aega tagasi Berliinis EM-tiitli võitnud leedulane jõudis legendi lahkumisüritusele suure hilinemisega, kuna lend Vilniusest Tallinna hilines.

Kanteri abikaasa: süda hõiskab, aga kurbust on ka 13. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla. Kettaheitja abikaasa Liina Kanteri sõnul on tal ühelt poolt hea meel, et mehel on nüüd pere jaoks rohkem aega, teisalt aga kurb, et emotsioonid sellisel kõrgel tasemel lõppevad.

Tippspordist lahkunud Kanter: mul on olnud suurepärane karjäär 13. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla.

VIDEO | Sportlaskarjääri viimane heide tõi Kanterile pisara silma 13. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla.

Karjäärile ilusa punkti pannud Kanter ületas 60 meetri joone 13. september 2018

Neljapäeval pidas olümpiavõitjast kettaheitja Gerd Kanter Kadrioru staadionil oma viimase võistluse, kus kaasa tegid maailma tipud. Võistkondlikus arvestuses tegi parima tulemuse Maailma meeskond, Eesti leppis viienda kohaga.

Kanteri isa: Gerd võinuks ikka maailmarekordi ka teha 13. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbab Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla.

FOTOD | Gerd Kanter tõmbas karjäärile joone alla 13. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter on pakkunud eestlastele rohkelt imelisi kaasaelamise hetki. Oma pika ja eduka karjääri viimase võistluse pidas Kanter Kadriorus.

Kanteri konverentsil kuuldu avaldas Hartingule sügavat muljet 12. september 2018

Neljapäeval toimub Tallinnas Kadrioru staadionil olümpiavõitja Gerd Kanteri tippspordist lahkumise võistlus. Kanteri pikk ja edukas karjäär oli fookuses ka võistluse eelõhtul toimunud konverentsil.

VIDEO | Vaata Kanteri karjääri kõiki heiteid, mis kandusid üle 70 meetri 12. september 2018

Karjääri lõpetava kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri konverentsi "Gerd Kanter's Legacy" lõpetas video kõikidest Kanteri heidetest, mis kandusid kaugemale kui 70 meetrit.

Kanter enda konverentsist: see oli minu jaoks päris emotsionaalne 12. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanteri tippspordist lahkumise võistlus peetakse neljapäeval Tallinnas Kadrioru staadionil. Võistluse eelõhtul toimus aga konverents Filmimuuseumis, kus võeti kokku Kanteri pikk ja edukas karjäär.

VAATA UUESTI | Konverentsil "Gerd Kanter's Legacy" räägiti Kanteri mõjust 12. september 2018

Kolmapäeval, 12. septembril toimus Tallinnas Eesti Filmimuuseumis konverents "Gerd Kanter's Legacy", mida saab ERR-i spordiportaalist järelvaadata. Konverents on inglise keeles.

Kanter viimase võistluse eel: tahaksin ikkagi pjedestaalile jõuda! 12. september 2018

Neljapäeval tõmbab enda pikale ja edukale karjäärile joone alla olümpiavõitja Gerd Kanter, kui võtab Kadriorus mõõtu endiste ja tänaste tegijatega.

Kanteri endine treener: põlvkondade vahetus toob 70-meetrised kettakaared 11. september 2018

Mullu toimus maailma kettaheite tipus põlvkondade vahetus ning treener Vesteinn Hafsteinsson arvab, et järgmise aasta MM-il näeb juba 70 meetri pikkuseid kettakaari.

Rasmus Mägi püstitas Türgis hooaja tippmargi 11. september 2018

Tõkkejooksja Rasmus Mägi püstitas Türgis Belekis Gloria Cupi kergejõustikuvõistlustel 400 meetri tõkkejooksus ajaga 48,60 oma hooaja tippmargi.

VIDEO | Vaata, kuidas Gerd Kanteri mälu "Ringvaates" proovile pandi 11. september 2018

Neljapäeval peab oma viimase võistluse olümpiavõitjast kettaheitja Gerd Kanter. Legendaarne sportlane käis teisipäeval pikast ja edukast karjäärist rääkimas "Ringvaates", kus proovile pandi ka vanameistri mälu.

EM-il vigastada saanud Tilgat võib ees oodata aastane võistluspaus 11. september 2018

Augustis kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel küünarnukki vigastanud kümnevõistleja Karel Tilga teatas, et trauma osutus arvatust tõsisemaks ning et teda ootab ees 9–12-kuuline võistluspaus.

Hafsteinsson Kanterist: mul oli õnne temaga tippajal koostööd teha 10. september 2018

Gerd Kanter võistleb neljapäeval viimast korda suurel areenil ja tegi täna ühistreeningu vanade juhendajatega. Kanteri tippu viinud islandlane Vesteinn Hafsteinsson ütles 61-meetriste kaarte järel, et Kanteri otsus lõpetada on igati mõistlik.

RETROVIDEO | 22-aastane Kanter ja taustajõud treenivad olümpiavõidu nimel 10. september 2018

9. detsembril 2001. aastal jõudis teleekraanidele esmakordselt Gerd Kanteri suur unistus olümpiavõitjaks saada. Selle tarvis moodustas Raul Rebane kettaheitja ümber oma ala professionaalidest meeskonna.

FOTOD | Kanter tegi viimase treeningu pikaaegsete treenerite juhendamisel 10. september 2018

Olümpiavõitja Gerd Kanter on pakkunud eestlastele rohkelt imelisi kaasaelamise hetki. Oma pika ja eduka karjääri viimase võistluse peab Kanter neljapäeval Kadriorus, kuid täna tegi kettaheitja seal oma viimase treeningu oma kunagiste treenerite Vesteinn Hafsteinsson (2000 - 2012) ja Uno Ojandi juhendamisel.

TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja finaal toimub Tartus 10. september 2018

Legendaarse noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja finaal toimub 18-aastase vahe järel Tartus. Võistkondade registreerimine uueks hooajaks on avatud ja esimene vabariiklik etapp peetakse 8. detsembril kell 12 Võru Spordikeskuses.

TV 10 Olümpiastarti alustab 48. hooaega 09. september 2018

Alanud uus kooliaasta tähendab ka seda, et on paras aeg moodustada koolides tiimid, et osaleda TV 10 Olümpiastarti sarjas, mille 48.finaal toimub järgmise aasta juunis Tartus.

Neljakordne sprindi olümpiavõitja toibub miniinfarktist 09. september 2018

Neljakordne olümpiavõitja Michael Johnson elas üle miniinfarkti, kuid taastub nüüd kodus ja on teinud paranemisel edasisamme.

FOTOD | Sügisjooksu võitis keenialane, Kivistik parima eestlasena kolmas 08. september 2018

Laupäeval andis olümpiavõitja Gerd Kanter Tallinnas Vabaduse väljakult stardipaugu kümne kilomeetri pikkusele Sügisjooksule, mille võitis Keenia jooksja Weldom Kerich ajaga 30.13,9.

Lilliallik: tippjooksjate meelitamiseks oleks vaja maratonitrassi muutmist 08. september 2018

Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul tuleks maailma tippmaratoonarite meelitamiseks kaaluda jooksutrassi muutmist.

Sportlased eesotsas Kanteriga ergutavad Sügisjooksul jooksjaid ja kõndijaid 08. september 2018

Kui muidu elab rahvas kaasa oma sporditippudele, siis Tallinna maratoni Sügisjooksul toetavad sportlased Eesti Olümpiakomitee ergutuspunktis liikumisharrastajaid.

Magnus Kirt viskas heitjate seeriavõistlusel uue Kohila staadioni rekordi 07. september 2018

Kergejõustiku heitjate seeriavõistluse viimasel etapil Kohilas viskas Magnus Kirt oda 88.43 meetri kaugusele. Ühtlasi tähistab see Kohila staadioni rekordit.

Fosti püüab Tallinna maratonil lüüa Eestis joostud rekordaega 07. september 2018

Tallinna maratonil ja Sügisjooksul tulevad starti nii tippjooksjad kui tuhanded liikumisharrastajad. Eesti maratonijooku meistritiitlit asub jahtima Roman Fosti.

Rahvusvahelise Maratonide Liidu president selgitas maratonide fenomeni 06. september 2018

Pühapäeval kulmineeruva Tallinna maratoni ürituste seeria juhatas sisse esmakordselt Eestis toimuv Rahvusvaheline Maratonide Liidu kongress. Siin on koos maailma mõjukamate maratonide korraldajad.

Eesti maratonimeistrid selguvad Tallinna maratoni raames 06. september 2018

EV 100 maratoni Eesti meistrivõistlused peetakse Tallinna maratoni nädalavahetuse raames pühapäeval, 9. septembril. Maratoni start antakse kell 9.

Kirt: üksi põlve otsas nokitsedes poleks ma neid tulemusi teinud 05. september 2018

"Ringvaate" stuudios käis külas sellel suvel Eesti rekordi 89.75-ni nihutanud ja kergejõustiku EM-il pronksi võitnud odaviskaja Magnus Kirt.

VIDEO | LeBron James kinkis karjääri lõpetanud Hartingule särgi 03. september 2018

Kettaheite olümpiavõitja ja kolmekordse maailmameistri Robert Hartingu viimast võistlust oli vaatamas ka korvpallimaailma superstaar LeBron James.

Kahe silla jooksul võidutsesid taas Mukunga ja Tšernov 02. september 2018

18. korda toimunud Pärnu kahe silla jooksul võidutsesid mullused parimad Ibrahim Mukunga Wachira ja Liina Tšernov.

Rasmus Mägi sai Padovas kolmanda koha 02. september 2018

Itaalias Padovas peetud kergejõustikuvõistlusel tegi kaasa ka Rasmus Mägi, kes sai 400 m tõkkejooksus kolmanda koha.

Hartingu hüvastijätuvõistlusel võidutses ta noorem vend, Kanter viies 02. september 2018

2012. aastal Londonis olümpiavõitjaks tulnud ja lisaks veel kolm MM- ja kaks EM-kulda võitnud Saksamaa kettaheitja Robert Harting tõmbas 33-aastasena kodupubliku ees Berliinis enda sportlaskarjäärile joone alla.

Kirt pidi sel korral Berliinis kolme sakslase paremust tunnistama 02. september 2018

Veidi vähem kui kuu aega tagasi Berliini olümpiastaadionil enda karjääri esimese tiitlivõistluste medali – EM-pronksi – võitnud odaviskaja Magnus Kirt võttis taas samas kohas konkurentidega mõõtu ja kui EM-il lõpetas ta kahe sakslase järel kolmandana, siis nüüd edestas teda kolm sakslast.