Delfi uudised

FOTO | Kergejõustiku maailmameistrit jõhkralt peksnud ründaja: aga ta ise alustas!
FOTO | Kergejõustiku maailmameistrit jõhkralt peksnud ründaja: aga ta ise alustas! 20. september 2017

Londoni MMil meeste 800 meetri jooksus maailma tšempioniks tulnud prantslane Pierre-Ambroise Bosse sattus 27. augustil Bordeaux' lähedal Gujan-Mestrasis ühe kasiino parklas kaklusesse, milles vigastati teda nii tõsiselt, et mees pidi hooajale varakult joone alla tõmbama.

Rassismiskandaal, mida ei olnud. Seitse asja, mis me Nooda-Mukunga kahetsusväärsest mittekätlemise loost õppisime
Rassismiskandaal, mida ei olnud. Seitse asja, mis me Nooda-Mukunga kahetsusväärsest mittekätlemise loost õppisime 20. september 2017

Viimase aja loetuim spordisündmus oli Eesti meedias igasuguse kahtluseta Jõhvi rahvajooksul toimunud intsident, kus teiseks jäänud saarlane Andi Noot jättis poodiumil võidumehe Ibrahim Mukunga Wachira pakutud käe vastu võtmata.

Kõigi aegade suurim pettus jooksuvõistlusel? Mexico City maratonil diskvalifitseeriti ligi 6000 osalejat
Kõigi aegade suurim pettus jooksuvõistlusel? Mexico City maratonil diskvalifitseeriti ligi 6000 osalejat 20. september 2017

Maailma ühel suuremal maratonijooksul, 27. augustil peetud Mexico City maratonil diskvalifiseeriti 28206 osalejast koguni 5806.

Le Monde: Sergei Bubka aitas olümpialinna valimisel hääli osta
Le Monde: Sergei Bubka aitas olümpialinna valimisel hääli osta 20. september 2017

Ukraina endist tippkergejõustiklast Sergei Bubkat süüdistatakse korruptsioonis. Prantsuse ajaleht Le Monde avalikustas, et ukrainlane tegi rahaülekande Venemaa kergejõustikuliidu skandaalsele ekspresident Valentin Balahnitševile, keda on karistatud eluaegse kergejõustikus tegutsemise keeluga.

Eesti Kergejõustikuliidu avaldus seoses Andi Noodiga
Eesti Kergejõustikuliidu avaldus seoses Andi Noodiga 19. september 2017

Eesti Kergejõustikuliidu juhatus arutas 16. septembril Jõhvi rahvajooksul aset leidnud juhtumit, kus teise koha saanud Andi Noot ei kätelnud jooksu võitja Ibrahim Mukungaga.

Evelyn Sepp Andi Noodist: kas on tõesti nii raske tunnistada, et olin jobu?
Evelyn Sepp Andi Noodist: kas on tõesti nii raske tunnistada, et olin jobu? 19. september 2017

Endise Eesti Ujumisliidu presidendi ja poliitiku Evelyn Sepa sõnul oli Ibrahim Mukungaga kätt mitte surunud Andi Noodi käitumine täiesti vastuvõetamatu.

Skandaali kistud Mukunga: tunnen end Eestis turvaliselt, vajadusel Tiidrek kaitseb mind
Skandaali kistud Mukunga: tunnen end Eestis turvaliselt, vajadusel Tiidrek kaitseb mind 18. september 2017

Laupäeval lahvatas Jõhvi rahvajooksul skandaal, kui teise koha saanud Andi Noot ei surunud pjedestaalil kätt võitja Ibrahim Mukungaga.

Mukungaga käe surumisest loobunud Noot: pettusin oma tervises ja mind häiris üks kaudselt keenialasega seotud detail
Mukungaga käe surumisest loobunud Noot: pettusin oma tervises ja mind häiris üks kaudselt keenialasega seotud detail 18. september 2017

“Möönan, et lisaks pettumusele oma tervises, häiris mind üks kaudselt keenialasega seotud detail, kuid see on Eesti spordi siseasi ja ma ei taha seda avalikult lahkama hakata,“ nii põhjendas enda sõnul hingamiskrambiga võidelnud Andi Noot, miks ta ei surunud Jõhvi rahvajooksu autasustamisel võitja Ibrahim Mukunga kätt, kirjutab Postimees.

Hooaja kokkuvõttes kõrge koha saanud Janek Õiglane teenis kopsaka preemia
Hooaja kokkuvõttes kõrge koha saanud Janek Õiglane teenis kopsaka preemia 18. september 2017

Nädalavahetusel tõmmati joon alla mitmevõsitluse rahvusvahelisele hooajale. Talance'i mitmevõistluse järel tehti kokkuvõte MK-hooajast ning pandi paika lõplik paremusjärjestus. Meeste kümnevõistluses oli Janek Õiglane kokkuvõttes neljas ja teenis selle eest 10 000 USA dollarit.

Tiidrek Nurme: Eesti jooksjate väljaütlemised ei tulene rassismist, vaid inimlikust kadedusest endast paremate suhtes
Tiidrek Nurme: Eesti jooksjate väljaütlemised ei tulene rassismist, vaid inimlikust kadedusest endast paremate suhtes 18. september 2017

Tiidrek Nurme ütles, et Eesti parima pikamaajooksjana on ta samuti kuulnud mõnel võistlusel, et "mida see Nurme siit otsib". Tema sõnul on aga tegu inimliku hoiakuga.

Kergejõustikuliidu president Eestis võistlevatest välismaalastest: nii nagu meie sportlased võistlevad välisvõistlustel, võivad välismaalased osaleda meie võistlustel
Kergejõustikuliidu president Eestis võistlevatest välismaalastest: nii nagu meie sportlased võistlevad välisvõistlustel, võivad välismaalased osaleda meie võistlustel 18. september 2017

Eesti kergejõustiku liidu president Erich Teigamägi peab laupäeval Jõhvi rahvajooksu võitnud keenialase käesurumisest keeldunud teise koha omaniku Andi Nooda käitumist ebasportlikuks.

FOTOD | Üheksa-aastase pausi järel toimunud ajakirjanike kümnevõistluse võitis Karl Rinaldo
FOTOD | Üheksa-aastase pausi järel toimunud ajakirjanike kümnevõistluse võitis Karl Rinaldo 17. september 2017

Üheksa aasta järel taas toimunud pika ajalooga ajakirjanike kümnevõistlus toimus tänavu Kose staadionil, kus reedel ja laupäeval peetud katsumuse võitis kindlalt endine Delfi ja Eesti Päevalehe reporter Karl Rinaldo.

VIDEO | Eesti jooksja keeldus Jõhvi rahvajooksu võitnud keenialase kätt surumast
VIDEO | Eesti jooksja keeldus Jõhvi rahvajooksu võitnud keenialase kätt surumast 17. september 2017

Ida-Virumaa pikima traditsiooniga rahvajooksul leidis aset piinlik intsident, kui teise koha saanud Andi Noot keeldus autasustamisel keenialasest võidumehe Ibrahim Mukunga Wachira kätt surumast.

Margus Hunt USA ajalehele: Eesti kõige populaarsem spordiala on kergejõustik
Margus Hunt USA ajalehele: Eesti kõige populaarsem spordiala on kergejõustik 17. september 2017

Ameerika jalgpalli mängiv Margus Hunt ütles USA ajalehele Indianapolis Star antud intervjuus, et Eesti kõige populaarsem spordiala on kergejõustik.

Aasia kergejõustikumeister sai koguni 8-aastase võistluskeelu
Aasia kergejõustikumeister sai koguni 8-aastase võistluskeelu 12. september 2017

Teistkordselt dopingu kasutamisega vahele jäänud India jooksja Priyanka Panwar sai rahvuslikult antidopingu agentuurilt kaheksa aasta pikkuse võistluskeelu.

Noor Jamaica sprinter hukkus autoavariis, Londoni MM-i finalist sai tõsiselt vigastada
Noor Jamaica sprinter hukkus autoavariis, Londoni MM-i finalist sai tõsiselt vigastada 11. september 2017

Pühapäeval Jamaicas Kingstonis juhtunud raskes liiklusõnnetuses hukkus 21-aastane kohalik sprinter Jordan Scott. Tema tiimikaaslane, 20-aastane Michael Cambbell, kes jooksis Londoni MM-i finaalis riigi 4x100 meetri teatenelikus, viidi tõsises seisundis haiglasse.

Legendaarse Stefan Holmi pojast tuleb veel vägevam kõrgushüppaja? 12-aastane Melwin Holm püstitas omavanuste seas maailmarekordi
Legendaarse Stefan Holmi pojast tuleb veel vägevam kõrgushüppaja? 12-aastane Melwin Holm püstitas omavanuste seas maailmarekordi 11. september 2017

Rootsi kergejõustikulegendi Stefan Holmi kõrgushüppegeenid näivad olevat üle kandunud ka tema pojale Melwinile, kes hüppab juba 12-aastaselt sama palju kui isa kaks aastat vanemana.

19 korda 80 meetri joone ületanud Kirt: panen hindeks tugeva nelja
19 korda 80 meetri joone ületanud Kirt: panen hindeks tugeva nelja 10. september 2017

Odaviskaja Magnus Kirt (27) usub, et tänavu tekkinud stabiilsus loob eelduse särada ka tiitlivõistlusel.

DELFI VIDEO | Tiidrek Nurme: Mukunga hoolitseb Tartus vana mehe eest - elab tema juures, koristab tube, teeb süüa. Kahju oli teda võita
DELFI VIDEO | Tiidrek Nurme: Mukunga hoolitseb Tartus vana mehe eest - elab tema juures, koristab tube, teeb süüa. Kahju oli teda võita 10. september 2017

SEB Tallinna Maratonil poolmaratonis neljanda koha saanud Tiidrek Nurme ületas finišijoonel napilt oma kauaaegset treeningpartnerit Ibrahim Mukungat, kes finišialas kokku kukkus ja kanderaamil kiirabiautosse viidi.