Uudised

Audentese noored said Euroopa juunioride karikavõistlustel 4. koha 10. september 2017 Jaga

Portugalis Leirias toimunud Euroopa juunioride karikavõistlustel esindas Eestit Audentese Spordiklubi, kes sai kokkuvõttes neljanda koha. 

Esikoha punktid teenis Tšehhi klubi ASK Slavia Praha (160 punkti), teine oli Sloveenia klubi AD Mass Ljubljana (136 p) ja kolmas Prantsusmaa klubi Clermont Athletisme Auvergne (133 p). Audentes kogus 112,5 punkti.

Eesti sportlased said ka mitu alavõitu. Tony Nõu tõi Eestile esikohapunktid 400 meetri jooksus, saades ajaks 48,19. Ken-Mark Minkovski saavutas ajaga 10,79 esikoha 100 meetri jooksus. Valeria Radajeva oli parim naiste kuulitõukes, võites tulemusega 12.93. Alavõidu sai ka Eesti 4x400 meetri teatemeeskond, tulemuseks 3.19,14.

Tulemused on saadaval võistluse koduleheküljel: http://www.leiria2017.com/

Euroopa karikavõistlustele pääseb Eestit esindama eelmise hooaja Eesti noorte karikavõistluste võitja, kelleks oli Audentes.

Võistkonna koosseis Leirias:

Poisid                                          SB                                 Tüdrukud                                  SB

100m    Ken-Mark Minkovski       10,83                                Karoli Käärt                              12,91

200m    Sten-Ander Sepp          21,65                              Suzy-Anett Aavik                        28,11

400m    Tony Nõu                     46,24                               Liis-Grete Atonen                        57,93

800m    Egert Sekk                   2.04,86                            Carolin Lüübek                           2.30,79

1500m                                                                            Marie-Elisabeth Martinson           5.01,29

3000m  Robert Telpt                 9.30,39

110mtj  Karl-Erik Laanet                                                   100mtj  Pärl Eelma                     15,31

400mtj  Karl-Erik Laanet            53,72                                Liis-Grete Atonen                      65,74

kaugus Ken-Mark Minkovski        7.16                                  Zarina Netšiporuk                      5.61

kõrgus  Deniel Kedrov                1.78                                  Pärl Eelma                                1.75

kolmik  Mihkel Talivee                13.65                                  Zarina Netšiporuk                     11.65

teivas    Deniel Kedrov                 4.00                                 Johanna Soover                        2.40

kuul      Gevin Genro Paas          11.17                                 Valeria Radajeva                       13.37

ketas     Gevin Genro Paas         37.99                                 Valeria Radajeva                          39.53

vasar    Martin Puškin                 42.93                                 Rael Kalda                                 55.86

oda       Ivar Käsper                   65.62                                 Marjetta Urva                             38.97

4x100m E.Sekk, D.Kedrov, S.-A.Sepp, T.Nõu                    K.Käärt, Z.Netšiporuk, S.-A.Aavik, P.Eelma

4x400m S.-A.Sepp, K.E.Laanet, K.M.Minkovski                 S.-A.Aavik, M.-E.Martinson,C.Lüübek,

              T.Nõu                                                                          L.-G.Atonen